Confirm your age. Are you 18 or over?

Mickleover Sports await Barrow or Thurnby

By Stevan Broadhurst

FA Cup with Budweiser Second Qualifying Round Draw

Ties to be played on Saturday, October 1st 2011.

1 Northwich Victoria v Ramsbottom United or Nantwich Town

2 Stalybridge Celtic v Guiseley

3 Workington v Droylsdon

4 FC Halifax Town v Tadcaster Albion

5 Wakefield v Kendal Town

6 Armthorpe Welfare v Colwyn Bay

or Stocksbridge Park Steels

7 Burscough or Clitheroe v Radcliffe Borough

8 Pickering Town or Staveley MW v Hyde

9 Blyth Spartans v Bedlington Terriers

10 Ashton United v Spennymoor Town

11 AFC Fylde or Chorley v Gainsborough Trinity

12 Hebburn Town v Squires Gate or Runcorn Linnets

13 FC United of Manchester v Lancaster City

or Woodley Sports

14 Bradford (Park Avenue) v Bamber Bridge or Warrington Town

15 Whitby Town v North Ferriby United

16 Frickley Athletic v Harrogate Town

17 Altrincham v Witton Albion

18 Shildon or Ashington v Vauxhall Motors

19 Histon v Corby Town

20 Mickelover Sports v Thurnby Nirvana or Barrow Town
21 Stafford Rangers v Newcastle Town or Stratford Town

22 Deeping Rangers v Leek Town

23 Buxton v Rushall Olympic

24 Matlock Town v Hinckley United

25 Eastwood Town v Evesham United

26 Barwell v Stourbridge

27 Chasetown v Grantham Town

28 Bridgnorth Town v Long Buckby

29 Carlton Town v Hednesford Town

30 Daventry Town v Leamington

31 Needham Market or Ely City v Nuneaton Town

32 Solihull Moors v Loughborough Dynamo

33 Boston United v Kidsgrove Athletic

34 King’s Lynn Town v Quorn

35 Chipstead v Billericay Town

36 Oxhey Jets v Hendon

37 Hanworth Villa v Aveley

38 Cray Wanderers v Erith Town

39 Arlesey Town v Hampton & Richmond Borough

40 Redbridge v Bury Town

41 Slough Town v Boreham Wood

42 East Thurrock United v St Albans City or Berkhamstead

43 Southend Manor v Chertsey Town

44 Dover Athletic v Carshalton Athletic

45 North Greenford United v Hythe Town

46 Chelmsford City v Tonbridge Angels

47 Sutton United v Dulwich Hamlet

48 Wroxham v Concord Rangers

49 Dartford v Harrow Borough

50 Margate v Thamesmead Town

51 Bromley v Welling United

52 Leighton Town v Barton Rovers or Hatfield Town

53 Whitehawk v Cambridge City or Maldon & Tiptree

54 Staines Town v Beaconsfield SYCOB

55 Burnham v Horsham or Lingfield

56 Dunstable Town v Chesham United

57 Biggleswade Town v Leatherhead

58 Canvey Island v Bishop’s Stortford

59 Waltham Forest v Eastbourne Borough

60 Maidstone United v Bognor Regis Town

61 Merstham v AFC Sudbury

62 Lowestoft Town v Hemel Hempstead Town or Brentwood Town

63 VCD Athletic v Thurrock

64 Worthing v Beckenham Town

65 Havant & Waterlooville v Sholing

66 Hallen or Frome Town v Basingstoke Town

67 Thame United v Oxford City or Didcot Town

68 Bournemouth v Truro City

69 Dorchester Town v Weston super Mare

70 Whitchurch United v Gloucester City

71 Chippenham Town v Woking

72 Salisbury City v Swindon Supermarine

73 Yate Town v Bodmin Town

74 Godalming Town or Moneyfields v Worcester City

75 Poole Town v Cadbury Heath

76 Eastleigh v Merthyr Town or Cinderford Town

77 Weymouth or Taunton Town v Hungerford Town

78 Hartley Wintney v Bideford

79 Maidenhead United v Farnborough

80 Clevedon Town v AFC Totton

Where next?

Match centre

Latest photos

East Midlands Counties League | www.emc-fl.com newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe