Confirm your age. Are you 18 or over?

Wednesday 30 October 2019

Premier Division Clubs

Att. 67
Belper United
1 - 2 Full time
Hucknall Town
Att. 40
Clifton All Whites
1 - 3 Full time
Heanor Town

Tuesday 29 October 2019

Premier Division Clubs

Att. 62
Dunkirk
  • Mason Frizelle 3'
  • Lee Day 11'
  • Sacha Markelic 77'
3 - 2 Full time
Gedling Miners Welfare
  • Charles Roberts 43'
  • Curtis Millward 73'

Nottinghamshire CFA Senior Cup - 1st Round

Att. 52
Blidworth Welfare
0 - 4 Full time
Teversal
  • Joel Smith 46'
  • Daniel Fullwood 53'
  • Glen Fidler 58'
  • Jordan Black 74'

Saturday 26 October 2019

Premier Division Clubs

Att. 110
Kimberley Miners Welfare
  • Robbie McNicholas 9'
  • Jordan Smith 12'
  • Jordan Smith 41'
  • Jordan Lambert 64'
  • Jordan Smith 70'
  • Jordan Lambert 82'
  • Joseph Welsh 83'
7 - 2 Full time
Graham St Prims
  • Kevin Morrow 38'
  • Elliott Dawson 79'

Tuesday 22 October 2019

Premier Division Clubs

Att. 75
Sherwood Colliery
  • Jobe Shaw 61'
  • Liam Theakstone 79' (Pen)
2 - 0 Full time
Belper United

Nottinghamshire CFA Senior Cup - 1st Round

Att. 54
AFC Dunkirk
3 - 0 Full time
Radford

Leicestershire & Rutland CFA Jelson Cup - 2nd Round

Att. 45
Aylestone Park
4 - 4 Full time
Ingles
  • Kyle Fowkes 2'
  • Kyle Fowkes 13'
  • Daniel Bryans 70'
  • Kyle Fowkes 75'
Ingles win 1 - 3 on penalties.
Att. 88
Melton Town
3 - 1 Full time
Barrow Town
  • Theo Sjoberg 67'

Saturday 19 October 2019

Premier Division Clubs

Att. 91
Barrow Town
  • Andrew Simpson 32' (OG)
  • Henry Dunn 38' (Pen)
2 - 3 Full time
Heanor Town
  • Jake Carlisle 4'
  • james Ozmen 11'
Att. 112
Eastwood Community
  • Louis Anthony 8'
  • Benjamin Gowing 53'
  • Kieran Knight 64'
  • Kyle Wrenn 70'
4 - 0 Full time
Teversal
Att. 232
Gedling Miners Welfare
  • Felix Hogg 80'
1 - 1 Full time
Hucknall Town
  • Aaron Short 47'
Att. 73
Graham St Prims
0 - 1 Full time
West Bridgford
  • Ryan Whitehurst 18'
Att. 53
Kimberley Miners Welfare
  • Jordan Smith 52'
  • Jordan Smith 56'
  • Jordan Smith 61'
3 - 0 Full time
Borrowash Victoria
Att. 52
Radford
  • Ravam Antonio Jackson 14'
  • Ryan Smith 85'
2 - 1 Full time
Rainworth M.W.
  • Lewis Weaver 38'
Att. 211
Shirebrook Town
  • James Matthews 18'
1 - 6 Full time
Sherwood Colliery
  • Jack Jepson 1'
  • Jamie York 20'
  • Jack Jepson 45'
  • Gavin King 54'
  • Klarke Greenham 55'
  • Carter Widdowson 83'

Friday 18 October 2019

Premier Division Clubs

Att. 79
Belper United
  • Sam Ridgard 65'
1 - 0 Full time
Clipstone

Wednesday 16 October 2019

League Cup Sponsored by Jenkins & Jenkins 19-20 - 1st Round

19:45
Hucknall Town
  • Matthew Brian 60'
  • Matthew Brian 63'
2 - 2 Full time
Ingles
  • Kyle Fowkes 49'
  • Billy Blackshaw 62'
Ingles win 3 - 4 on penalties.

Nottinghamshire CFA Senior Cup - 1st Round

19:30
Linby Colliery Welfare
2 - 4 Full time
Eastwood Community
  • Patrick Webb 30'
  • Patrick Webb 90'
  • Jared Holmes 91'
  • Ross Parker 108'
19:30
Newark Town
2 - 2 Full time
Clifton All Whites
  • Samuel Ilesanmi 10'
  • Jack Reid 59' (Pen)
Newark Town win 4 - 3 on penalties.

Tuesday 15 October 2019

Premier Division Clubs

Att. 94
Sherwood Colliery
  • Klarke Greenham 45'
1 - 2 Full time
Barrow Town
  • Henry Dunn 79'
  • Kieron Foster 81'

Nottinghamshire CFA Senior Cup - 1st Round

19:30
Dunkirk
  • Mark green 14'
  • Jordan Alls 16'
  • Jordan Alls 30'
  • Mark green 40'
  • Mark green 53'
  • David Boafa 77'
6 - 1 Full time
Collingham

Saturday 12 October 2019

Premier Division Clubs

Att. 82
Borrowash Victoria
  • Troy Carty 65'
  • Jordan McCourt 68'
2 - 4 Full time
Belper United
  • Curtis Williamson 21'
  • Samuel Vickers 25'
  • Ryan Baker 39'
  • Curtis Williamson 70'
Att. 69
Clipstone
  • William Page 16'
  • Jonathan Collo 22'
2 - 3 Full time
Clifton All Whites
  • Chadley Timson 3'
  • Corbi Brown 7'
  • Sam Leggitt 84'
Att. 50
Radford
  • Simon Hore 27'
  • Ryan Smith 30'
  • Ravam Antonio Jackson 53'
3 - 0 Full time
Shirebrook Town
Att. 68
Teversal
  • Greg Smith 8'
1 - 4 Full time
Gedling Miners Welfare
  • courtney hastings 11' (Pen)
  • courtney hastings 18'
  • Kieran Harrison 51'
  • courtney hastings 60'

Buildbase FA Vase 19-20 - First Round Proper

Att. 91
Barrow Town
  • Aaron Rideout 85'
1 - 2 Full time
Congleton Town
Att. 128
Brackley Town Saints
2 - 3 Full time
West Bridgford
  • Jordan Wheatley 44'
  • Ryan Whitehurst 60'
  • Jack Oldham 107'
Att. 113
Dunkirk
  • Tyrell Shannon-Lewis 15'
  • Tyrell Shannon-Lewis 65' (Pen)
2 - 1 Full time
Hucknall Town
  • Samuel Sims 25'
Att. 160
Heanor Town
  • Jamie Sleigh 36'
  • Kyle Daley 76'
  • Jamie Sleigh 78'
3 - 0 Full time
Boldmere St Michaels
Att. 72
Kimberley Miners Welfare
0 - 4 Full time
Sherwood Colliery
  • Jobe Shaw 25'
  • Charlie Taylor 37'
  • Liam Theakstone 43' (Pen)
  • Gareth Curtis 59'

Wednesday 9 October 2019

Derbyshire FA Senior Cup - 2nd Round

19:45
Graham St Prims
0 - 2 Full time
New Mills

Tuesday 8 October 2019

Leicestershire & Rutland CFA Jelson Cup - 1st Round

Att. 52
Barrow Town
  • Henry Dunn 30'
  • Henry Dunn 42' (Pen)
  • Henry Dunn 75'
3 - 2 Full time
NKF Burbage
Att. 60
Ingles
  • Kyle Fowkes 42'
  • Kyle Fowkes 55'
  • Kyle Fowkes 85'
3 - 0 Full time
Birstall United Social

Derbyshire FA Senior Cup - 2nd Round

Att. 52
Borrowash Victoria
0 - 0 Full time
Belper United
4 - 3 Home Win on Penalties
Att. 81
Shirebrook Town
  • William Dodds 32'
1 - 4 Full time
Heanor Town
  • Jamie Sleigh 18'
  • Tristan Matthews 55'
  • Samuel Birks 89'
  • Samuel Birks 90'

Saturday 5 October 2019

Premier Division Clubs

Att. 57
Barrow Town
  • Samuel Richards 13'
  • Ashley Way 43'
2 - 1 Full time
Rainworth M.W.
  • Declan Brewin 40'
Att. 75
Borrowash Victoria
  • Jordan McCourt 90'
1 - 5 Full time
Heanor Town
  • Tristan Matthews 45'
  • Tristan Matthews 55'
  • Jesse Vowles 79'
  • Tristan Matthews 88' (Pen)
  • Jordan Ball 90'
Att. 35
Clifton All Whites
  • Kyle Stovell 65'
1 - 4 Full time
Sherwood Colliery
  • Lewis Weaver 0'
  • Gareth Curtis 1'
  • Gareth Curtis 68'
  • Gareth Curtis 80'
Att. 106
Eastwood Community
  • Patrick Webb 18'
  • Benjamin Gowing 28'
  • Kieran Knight 54'
  • Kieran Knight 76'
  • Patrick Webb 87'
  • Benjamin Gowing 88'
6 - 3 Full time
Radford
  • Paul Durham 50'
  • Ryan Smith 60'
  • Ryan Smith 83'
Att. 92
Gedling Miners Welfare
  • courtney hastings 38'
  • Joshua Pickering 80'
  • Aaron Large 88'
  • courtney hastings 90'
3 - 2 Full time
Clipstone
  • Sheldon McDonald 79'
Att. 32
Graham St Prims
  • Lee Fell 14'
  • Alex Brown 50'
  • Stephen Byrne 72'
  • Lee Fell 79' (Pen)
  • George Lynam 86'
5 - 1 Full time
Teversal
Att. 38
Ingles
0 - 1 Full time
West Bridgford
  • Thomas Batterham 85'
Att. 88
Shirebrook Town
  • Aaron Williamson 11'
1 - 2 Full time
Belper United
  • Adam Dring 47'

Latest news

Jenkins & Jenkins League Cup 2019-20
General Jenkins & Jenkins League Cup 2019-20

Jenkins & Jenkins League Cup 2nd Round Fixtures

Sponsorship
General Sponsorship

Shirebrook Removals

AROUND THE COUNTIES By STAN WILTON
General AROUND THE COUNTIES By STAN WILTON

Saturday 16th November

East Midlands Counties League | www.emc-fl.com newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe