Sunday 16 September 2018

Buildbase FA Vase - 2nd Round Qualifying

Att. 121
Belper United
  • Ryan Baker 57'
1 - 0 Full time
Teversal

Saturday 15 September 2018

Buildbase FA Vase - 2nd Round Qualifying

Att. 41
Arnold Town
0 - 5 Full time
Loughborough University
Att. 77
Ashby Ivanhoe
0 - 1 Full time
Bewdley Town
Att. 60
Aylestone Park
2 - 1 Full time
Kimberley Miners Welfare
  • Jermaine Palmer 40'
Att. 64
Barrow Town
  • Zak Ginvert 24'
  • Zak Ginvert 34'
  • Zak Ginvert 60'
  • James Parker 90'
4 - 1 Full time
Shirebrook Town
Att. 98
Eastwood Community
  • Kieran Knight 5'
  • Joseph Butler 29'
  • Kaylum Mitchell 40'
3 - 2 Full time
Sherwood Colliery
  • Gareth Curtis 85'
  • Shaun Smith 89'
Att. 308
Graham Street Prims
0 - 2 Full time
Ilkeston Town
Att. 107
Heanor Town
  • Morgan Holloway 18'
  • Joshua Craddock 55'
  • Jamie Sleigh 90'
3 - 2 Full time
Dunkirk
Att. 133
Ingles
0 - 2 Full time
Rugby Town
Att. 114
South Normanton Athletic
1 - 3 Full time
Selston
  • Ben Moore 21'
  • Carl Moore 47'
  • Scott Taylor 71'

Wednesday 12 September 2018

Buildbase FA Vase - 1st Round Qualifying Replay

Att. 228
Ingles
  • James Brooks 80'
1 - 0 Full time
Melton Town

Tuesday 4 September 2018

Buildbase FA Vase - 1st Round Qualifying Replay

Att. 59
Belper United
  • Benjamin Gowing 46'
  • James Rushby 60'
  • Benjamin Gowing 85'
3 - 0 Full time
Clifton All Whites

Saturday 1 September 2018

Buildbase FA Vase - 1st Round Qualifying

Att. 79
Anstey Nomads
2 - 5 Full time
Eastwood Community
  • Patrick Webb 17'
  • Kaylum Mitchell 33'
  • Rory Smith 43'
  • Kieran Knight 84'
  • Patrick Webb 86'
Att. 74
Ashby Ivanhoe
  • unknown 0'
  • Josh Lawrence 40'
2 - 0 Full time
Friar Lane & Epworth
Att. 78
Borrowash Victoria
0 - 7 Full time
Hucknall Town
Att. 80
Clifton All Whites
  • Jake Richardson 18'
  • Jahrad Russell 22'
  • Daryll Thomas 35'
  • Daryll Thomas 60'
4 - 4 Full time
Belper United
  • Ryan Baker 48'
  • Ryan Baker 75'
  • Ryan Baker 80'
  • Sam Vickers 82'
AET - 4-4 @ 90 mins
Att. 51
Clipstone
  • Timothy Gregory 73'
1 - 2 Full time
Aylestone Park
Att. 310
Gedling Miners Welfare
0 - 4 Full time
Ilkeston Town
Att. 52
Lincoln Moorlands Railway
1 - 3 Full time
Kimberley Miners Welfare
  • Johnathan Jebbison 17'
  • Lee Williamson 84'
  • Sean Green 90'
Att. 75
Loughborough University
6 - 0 Full time
West Bridgford
Att. 57
Melton Town
2 - 2 Full time
Ingles
  • Dan Jelly 0'
  • Laithan Hammond 70' (Pen)
AET 1 - 1 @ 90 mins
15:00
Newark Flowserve
P - P
Harrowby United
Att. 84
Oadby Town
1 - 7 Full time
Sherwood Colliery
  • Jobe Shaw 43'
  • Gareth Curtis 47'
  • Jobe Shaw 58'
  • Jobe Shaw 66'
  • Lewis Weaver 80'
  • Charlie Hardwick 86'
  • Charlie Hardwick 88'
Att. 52
Radford
  • conor Moore 30'
1 - 3 Full time
Selston
  • Kenan Layton 37'
  • Jamie Renshaw 50'
  • Scott Taylor 82'
Att. 64
Rainworth Miners Welfare
0 - 3 Full time
Teversal
  • Ben Cartwright 35'
  • Barry Alberry 44'
  • Jake Vernon 62'

Latest news

League Cup Sponsored by Jenkins & Jenkins
General League Cup Sponsored by Jenkins & Jenkins

First & Second Round

Sponsorship
General Sponsorship

Substitute Vest Sponsored

AROUND THE COUNTIES  By STAN WILTON
General AROUND THE COUNTIES By STAN WILTON

Just four matches took place in midweek. Including two Cup fixtures sponsored by Jenkins & Jenkins

East Midlands Counties League | www.emc-fl.com newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe