Confirm your age. Are you 18 or over?

Saturday 29 October 2011

Premier Division

Att. 92
Anstey Nomads
3 - 2 Full time
Thurnby Nirvana
Att. 74
Borrowash Victoria
2 - 0 Full time
Greenwood Meadows

- 2nd Round

Att. 55
Bardon Hill
7 - 2 Full time
Ibstock United
Att. 20
Blaby & Whetstone Athletic
3 - 4 Full time
Graham St Prims
Att. 43
Ellistown
7 - 6 Full time
Barrow Town
Att. 85
Heanor Town
4 - 0 Full time
Holwell Sports
Att. 137
Oadby Town
2 - 3 Full time
Holbrook Sports
Att. 38
Radford
1 - 2 Full time
Blackwell Miners Welfare
Att. 28
St Andrews
0 - 2 Full time
Radcliffe Olympic

Tuesday 25 October 2011

Premier Division

Att. 75
Barrow Town
1 - 2 Full time
Bardon Hill

Saturday 22 October 2011

Premier Division

Att. 79
Anstey Nomads
4 - 1 Full time
Gedling Miners Welfare
Att. 22
Blaby & Whetstone Athletic
0 - 1 Full time
Graham St Prims
Att. 100
Heanor Town
2 - 1 Full time
Ibstock United
Att. 61
Holbrook Sports
1 - 0 Full time
Barrow Town
Att. 46
Radford
3 - 4 Full time
Radcliffe Olympic
Att. 36
Thurnby Nirvana
1 - 2 Full time
Borrowash Victoria

- 1st Round Proper

Att. 43
Bardon Hill
2 - 0 Full time
Desborough Town
Att. 112
Blackwell Miners Welfare
1 - 0 Full time
Pinxton
15:00
Boston Town
3 - 1 Full time
Holwell Sports
Att. 60
Ellistown
0 - 2 Full time
Peterborough North Star
Att. 148
Lutterworth Athletic
1 - 2 Full time
Oadby Town
15:00
Spalding Town
2 - 1 Full time
Greenwood Meadows
After Extra Time
15:00
St Andrews
4 - 2 Full time
Bugbrooke St Michaels
After Extra Time

Wednesday 19 October 2011

Premier Division

Att. 121
Heanor Town
1 - 1 Full time
Radcliffe Olympic

Tuesday 18 October 2011

Premier Division

Att. 133
Borrowash Victoria
2 - 1 Full time
Blackwell Miners Welfare
Att. 80
Oadby Town
1 - 0 Full time
Radford

Saturday 15 October 2011

Premier Division

Att. 102
Anstey Nomads
  • Stephen Armson 6'
  • Darren Taylor 14'
  • Darren Taylor 24'
  • Shane Gibbs 26'
4 - 1 Full time
Ellistown
  • Ryan Page 56'
Att. 42
Bardon Hill
  • Unknown 15' (OG)
  • Levi Ramsey 26'
  • Levi Ramsey 83'
3 - 3 Full time
Blaby & Whetstone Athletic
  • Adam Blanchard 6'
  • Luke Coxon 63'
  • Leon Doughty 85'
Att. 30
Graham St Prims
  • Harry Hollingshead 90'
1 - 2 Full time
Greenwood Meadows
  • Nathan Robinson 26'
  • Jourdan Blair 42'
Att. 43
Holbrook Sports
  • Nial Mather 35'
  • Lee Mitchell 80'
2 - 0 Full time
Radcliffe Olympic
Att. 48
Holwell Sports
7 - 0 Full time
Radford
Att. 25
Ibstock United
0 - 1 Full time
Borrowash Victoria
Att. 211
Oadby Town
1 - 2 Full time
Heanor Town
Att. 25
St Andrews
2 - 1 Full time
Gedling Miners Welfare
Att. 42
Thurnby Nirvana
1 - 3 Full time
Blackwell Miners Welfare

- Third Qualifying Round

Att. 318
Barrow Town
0 - 3 Full time
Rushall Olympic
  • Ahmed Obeng 9'
  • Mitchell Tolley 30' (Pen)
  • Ahmed Obeng 53'

Wednesday 12 October 2011

Premier Division

Att. 74
Bardon Hill
2 - 4 Full time
Thurnby Nirvana

Tuesday 11 October 2011

Premier Division

Att. 70
Barrow Town
2 - 3 Full time
Ibstock United
Att. 84
Heanor Town
7 - 2 Full time
Ellistown

- 1st Round Replay

Att. 52
Gedling Miners Welfare
1 - 1 Full time
Greenwood Meadows
AET - Home win on Penalties

- 1st Round

19:45
Radcliffe Olympic
0 - 1 Full time
Newark Town

Saturday 8 October 2011

Premier Division

Att. 92
Barrow Town
  • Carl Adams 0'
  • Craig Noble 0'
3 - 1 Full time
Holwell Sports
  • Dominic Hallows 0'
Att. 154
Borrowash Victoria
  • Mark Finlay 37'
1 - 0 Full time
Holbrook Sports
Att. 39
Ellistown
  • Ryan Page 0'
1 - 3 Full time
Blackwell Miners Welfare
  • Adam Campbell 0'
  • Aaron Large 0'
  • Kieran Wells 0'
Att. 107
Gedling Miners Welfare
0 - 8 Full time
Heanor Town
  • Nathan Benger 0'
  • Ryan Cancillara 0'
  • Nico Degirolamo 0'
  • Jake Vernon 0'
  • Jake Vernon 0'
  • Gary Webster 0'
  • Jason Foster 0'
  • Kieran Debrouwer 0'
Att. 36
Greenwood Meadows
0 - 4 Full time
Anstey Nomads
  • Stephen Armson 0'
  • Kyfer Leech 0'
  • Wesley York 0'
Att. 110
Oadby Town
  • Stephen Fenton 0'
  • Ashley Palfreyman 0'
  • Michael Reeve 0'
  • Jonathan Stevenson 0'
  • Daniel Wilson 0'
5 - 0 Full time
Graham St Prims
Att. 37
Radcliffe Olympic
  • Matthew Gamble 0'
  • Joshua Royce 0'
  • Joshua Royce 0'
  • Ryan Smith 0'
  • Ryan Smith 0'
5 - 0 Full time
Ibstock United
Att. 35
St Andrews
  • Mark Connolly 0'
  • Daniel Hodgkinson 0'
  • Daniel Hodgkinson 0'
  • Daniel Hodgkinson 0'
  • Thomas Williams 0'
5 - 3 Full time
Bardon Hill
  • Karl Demidh 0'
  • Karl Demidh 0'
  • Mark Schulz 0'
Att. 33
Thurnby Nirvana
  • Ryan Walker 0'
1 - 2 Full time
Blaby & Whetstone Athletic
  • Ashley Allen 0'
  • Jordan Wakeling 0'

- 1st Round

Att. 56
Basford United
2 - 1 Full time
Radford
  • Ashley Marshall 26'

Wednesday 5 October 2011

- 1st Round

Att. 38
Holbrook Sports
  • Paul Campbell 0'
  • Emecka Ejifor 0'
  • Danwell Francis 0'
3 - 2 Full time
Thurnby Nirvana
  • Ryan Amoo 0'
  • Reubin Joseph-Walker 0'

Tuesday 4 October 2011

Premier Division

Att. 92
Gedling Miners Welfare
  • Rhys Jeffery 0'
  • Chris Peet 0'
2 - 1 Full time
Ibstock United
  • Jack Kyte 0'
Att. 35
St Andrews
0 - 2 Full time
Borrowash Victoria
  • Gerard Moran 0'
  • Gerard Moran 0'

Saturday 1 October 2011

Premier Division

Att. 71
Anstey Nomads
  • Wesley York 43'
  • Kyfer Leech 47'
  • Wesley York 55'
3 - 0 Full time
Radcliffe Olympic
Att. 34
Blaby & Whetstone Athletic
  • Jordan Wakeling 53'
  • Clinton Gunn 66'
2 - 1 Full time
Ellistown
  • Ryan Page 85'
Att. 38
Blackwell Miners Welfare
  • Lanzel Reid 49'
  • Aaron Large 55'
  • Ashwell Allen 83'
  • Ashwell Allen 85'
4 - 0 Full time
Greenwood Meadows
Att. 95
Graham St Prims
0 - 5 Full time
Borrowash Victoria
  • David Moon 10'
  • Shane Newton 12'
  • David Moon 20'
  • Ben Greenhalgh 70'
  • Ben Greenhalgh 80'
Att. 85
Heanor Town
  • Nathan Benger 15'
  • Graham Wells 53'
  • Nathan Benger 72' (Pen)
  • Nathan Benger 87'
4 - 3 Full time
Bardon Hill
  • Paul O'Callaghan 18'
  • Karl Demidh 22'
  • Karl Demidh 35'
Att. 64
Holwell Sports
  • Graham Keast 80'
  • Ryan Plummer 84'
2 - 0 Full time
Gedling Miners Welfare
Att. 84
Oadby Town
  • Mohammed Baldeh 50'
1 - 1 Full time
Ibstock United
  • Jack Kyte 88'
Att. 32
Radford
  • Aivan Sunday 20'
  • Daniel Hogg 57'
  • Harry Allen 65'
3 - 3 Full time
Holbrook Sports
  • Emecka Ejifor 30'
  • Rob Harrison 63'
  • Tom Gibson 80'
Att. 42
Thurnby Nirvana
  • Matthew Melbourne 30'
  • Mandeep Bains 50'
2 - 1 Full time
St Andrews
  • Chris Jerrison 72'

- Second Qualifying Round

Att. 230
Mickleover Sports
  • Martin Smyth 48'
1 - 4 Full time
Barrow Town
  • Colin Hoyle 4' (OG)
  • Liam Fitzpatrick 26'
  • Ade Adelakun 72'
  • Naby Doumbouya 86'

Latest news

Jenkins & Jenkins League Cup 2019-20
General Jenkins & Jenkins League Cup 2019-20

The Draw for the Jenkins & Jenkins League Cup took place at the Leagues Pre Season Meeting last night held at Hucknall Town FC and is as follows

Sponsorship
General Sponsorship

Shirebrook Removals

Around the Counties with Stan Wilton
General Around the Counties with Stan Wilton

FA Vase Weekend 14/09/19

East Midlands Counties League | www.emc-fl.com newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe