Confirm your age. Are you 18 or over?

Thursday 29 September 2011

- 1st Round

19:15
Highfield Rangers
2 - 5 Full time
St Andrews

Wednesday 28 September 2011

Premier Division

Att. 109
Heanor Town
  • Nathan Benger 0'
  • Nathan Benger 0'
  • Jason Foster 0'
  • Jake Vernon 0'
  • Graham Wells 0'
  • Phil Lowry 0'
6 - 1 Full time
Greenwood Meadows
  • Nathan Kelly 0'

Tuesday 27 September 2011

- 1st Round

Att. 78
Anstey Nomads
2 - 1 Full time
Bardon Hill
19:15
Barrow Town
1 - 2 Full time
Oadby Town
19:15
Ellistown
2 - 1 Full time
Dunton & Broughton Rangers
19:45
Thurmaston Town
3 - 1 Full time
Holwell Sports
19:15
Thurnby Nirvana
2 - 1 Full time
Blaby & Whetstone Athletic

Saturday 24 September 2011

Premier Division

Att. 68
Gedling Miners Welfare
  • Gareth Ellis 0'
  • Rhys Jeffery 0'
  • Kieran Wells 0'
  • Adam Blanchard 0'
3 - 3 Full time
Blaby & Whetstone Athletic
  • Clinton Gunn 0'
  • Clinton Gunn 0'
Att. 70
Heanor Town
  • Phil Austin 0'
  • Nathan Benger 0'
  • Nathan Benger 0'
  • Kieran Debrouwer 0'
  • Nico Degirolamo 0'
  • Jake Vernon 0'
  • Jake Vernon 0'
  • Jake Vernon 0'
  • Richard Gerald 0' (OG)
9 - 0 Full time
Thurnby Nirvana
Att. 23
Ibstock United
0 - 3 Full time
Holbrook Sports
  • Emecka Ejifor 0'
  • Chris King 0'
  • Lee Mitchell 0'
Att. 42
Radcliffe Olympic
  • Nathan Hodges 18'
  • Chris Marshall 86'
2 - 3 Full time
Graham St Prims
  • Joe Turner 33'
  • Hanley Hollingshead 60'
  • Alex Bolt 76'

- 2nd Round Qualifying

Att. 25
Ashby Ivanhoe
2 - 4 Full time
St Andrews
Att. 98
Barrow Town
1 - 2 Full time
Ellistown
Att. 67
Borrowash Victoria
1 - 3 Full time
Blidworth Welfare
Att. 48
Boston Town
  • Alex Beck 14'
  • Lorand Borbely 22'
  • Alex Beck 37'
  • Alex Beck 49'
4 - 2 Full time
Radford
  • Michal Wood 4' (OG)
  • Harry Allen 69'
Att. 24
Greenwood Meadows
  • Karim Ibrahim 54' (Pen)
  • Ashley Chadwick 76'
2 - 0 Full time
Sleaford Town
Att. 104
Holwell Sports
  • James Kirby 41'
  • Paul Smedley 88'
  • Dominic Hallows 90'
3 - 1 Full time
Blackstones
  • Michael Nelson 70'
Att. 89
Lutterworth Athletic
3 - 1 Full time
Anstey Nomads
Att. 111
Oadby Town
  • Michael Reeve 36'
  • Michael Reeve 42'
  • Joeseph Latham 85'
3 - 2 Full time
Huntingdon Town
  • Dan Drane 48'
  • Jamie Blackwell 90'
Att. 54
Teversal
  • Gary Tobin 8'
1 - 3 Full time
Blackwell Miners Welfare
  • Lanzel Reid 9'
  • Chris Atkins 49'
  • Aaron Large 78'
Att. 48
Thrapston Town
  • Cavell Jarvis 52'
1 - 3 Full time
Bardon Hill
  • Marc Schulz 70'
  • Gareth Sheldon 95'
  • Marc Schulz 112'

Wednesday 21 September 2011

Premier Division

Att. 42
Holbrook Sports
  • Emecka Ejifor 0'
  • Chris King 0'
2 - 2 Full time
Blackwell Miners Welfare
  • Adam Campbell 0'
  • Jack Davies 0'

Tuesday 20 September 2011

Premier Division

Att. 28
Ellistown
  • Ross Locker 0'
  • Ryan Page 0'
  • Carl Timms 0'
3 - 3 Full time
Gedling Miners Welfare
  • Greg Marzano 0'
  • Kieran Wells 0'
  • Kieran Wells 0'

- 1st Round Qualifying Replay

Att. 113
Barrow Town
3 - 1 Full time
Thurnby Nirvana

- 1st Round

Att. 41
Radcliffe Olympic
2 - 1 Full time
Anstey Nomads

Saturday 17 September 2011

Premier Division

Att. 24
Blaby & Whetstone Athletic
  • Clinton Gunn 10'
  • Clinton Gunn 28'
2 - 1 Full time
Radcliffe Olympic
  • Ryan Smith 86'
Att. 35
Blackwell Miners Welfare
0 - 3 Full time
Borrowash Victoria
  • David Hind 15'
  • Paulo Piliero 28'
  • Andrew Mottershead 35'
Att. 54
Gedling Miners Welfare
  • Kieran Wells 3'
1 - 2 Full time
Bardon Hill
  • Gareth Sheldon 5'
  • Paul O'Callaghan 49'
Att. 63
Graham St Prims
  • Chris Briggs 56'
1 - 3 Full time
Oadby Town
  • Michael Reeve 40'
  • Jack Lane 43'
  • Michael Reeve 85'
Att. 37
Holbrook Sports
  • Nial Mather 70'
1 - 1 Full time
Radford
  • Harry Allen 55'
Att. 49
Holwell Sports
  • Michael Stevenson 0'
1 - 1 Full time
Ellistown
  • Rikki Bates 16'
Att. 25
St Andrews
  • Kris Stevenson 30'
1 - 0 Full time
Greenwood Meadows

- First Qualifying Round

Att. 101
Carlton Town
  • Ashley Kitchen 76'
1 - 0 Full time
Heanor Town
Att. 87
Thurnby Nirvana
  • Ryan Walters 90'
1 - 1 Full time
Barrow Town
  • Dan Stabik 60'
Replay Tues 20th Sept

Wednesday 14 September 2011

Premier Division

Att. 52
Bardon Hill
  • Rob Mulonga 0'
  • Andrew Harrison 0'
2 - 0 Full time
Graham St Prims

Tuesday 13 September 2011

Premier Division

Att. 116
Anstey Nomads
  • Stephen Armson 0'
1 - 2 Full time
St Andrews
  • Dan Henfrey 0'
  • Chris Jerrison 0'

- 1st Round

Att. 28
Greenwood Meadows
3 - 3 Full time
Gedling Miners Welfare
AET

Saturday 10 September 2011

Premier Division

Att. 35
Bardon Hill
  • Gareth Sheldon 28'
1 - 1 Full time
Holwell Sports
  • Jamie Kirkby 33' (Pen)
Att. 33
Blackwell Miners Welfare
  • Aaron Large 28'
  • Tom Widdowson 38'
  • Jordan Whitehead 42'
3 - 1 Full time
Radford
  • Jack Caulton 33' (Pen)
Att. 133
Oadby Town
  • Michael Reeve 6'
  • Michael Reeve 52'
  • Matt Piper 74'
  • Michael Reeve 85'
4 - 2 Full time
Anstey Nomads
  • Wesley York 18'
  • Wesley York 21'
Att. 25
St Andrews
  • Sam Surrage 25'
  • Chris Jerryson 75'
  • Chris Jerryson 88'
3 - 1 Full time
Holbrook Sports
  • Rob Harrison 30'

- 1st Round Qualifying

Att. 70
Barrow Town
  • Niall Prenderville 50'
  • Jamie McKay 65'
  • Ian Merryweather 80'
  • Connor Hardy 89'
4 - 0 Full time
Saffron Dynamo
Att. 45
Blaby & Whetstone Athletic
  • Toby Warner 15'
  • Adam Blanchard 52'
  • Adam Blanchard 60'
3 - 4 Full time
Yaxley
  • Dan Fountain 36'
  • Andy Beech 56'
  • Ricki Halestorm 69'
  • Andy Beech 89'
Att. 38
Ellistown
3 - 2 Full time
Fria Lane & Epworth
Att. 48
Gedling Miners Welfare
1 - 5 Full time
Boston Town
Att. 28
Greenwood Meadows
1 - 0 Full time
Graham St Prims
Att. 87
Heanor Town
  • N Benger 90'
1 - 2 Full time
Dunkirk
  • Darren Garmston 47'
  • Lee Day 62' (Pen)
Att. 90
Louth Town
1 - 2 Full time
Borrowash Victoria
15:00
Shirebrook Town
3 - 0 Full time
Radcliffe Olympic
15:00
Stewart & Lloyds Corby
4 - 0 Full time
Ibstock United
Att. 33
Thurnby Nirvana
1 - 3 Full time
Birstall United

Wednesday 7 September 2011

Premier Division

Att. 58
Blackwell Miners Welfare
  • Danny Claridge 1'
  • Steve Cox 2'
  • Aaron Large 3'
  • Aaron Large 4'
  • Tom Widdowson 5'
5 - 3 Full time
Radcliffe Olympic
  • Josh Royce 6'
  • Jack Smith 7'
  • Ryan Smith 8'
Att. 67
Heanor Town
  • Nathan Benger 1'
  • David Moon 2'
  • Graham Wells 4'
  • Nico Degirolamo 5'
4 - 1 Full time
Holwell Sports
  • Michael Stevenson 4'

Tuesday 6 September 2011

Premier Division

19:45
Anstey Nomads
0 - 1 Full time
Blaby & Whetstone Athletic
  • Mitchell Warner 1'
Att. 84
Borrowash Victoria
  • Chris Green 1'
  • Ben Greenhalgh 2'
  • Andrew Mottershead 3'
  • Paulo Piliero 4'
  • Sam Kellogg 5'
5 - 0 Full time
Gedling Miners Welfare

- Preliminary Round

Att. 153
Oadby Town
  • Carl Heggs 41'
1 - 3 Full time
Quorn
  • Kris Nurse 24'
  • Tony Law 93'
  • Kris Nurse 115'
After Extra Time

Saturday 3 September 2011

Premier Division

Att. 86
Anstey Nomads
  • Lee Charles 20'
  • James Edmonds 80'
2 - 0 Full time
Radford
Att. 52
Blackwell Miners Welfare
  • Steve Cox 80'
1 - 4 Full time
Bardon Hill
  • Rob Mulonga 30'
  • Ephrain Williams 49'
  • Rob Mulonga 60'
  • Karl Demidh 85'
Att. 39
Graham St Prims
0 - 0 Full time
Ibstock United
Att. 30
Greenwood Meadows
0 - 1 Full time
Holwell Sports
  • James Kirby 94'
Att. 35
St Andrews
  • Kris Stevenson 14'
  • James Mee 74'
  • Tom Wood 81'
  • Tom Wood 85'
4 - 0 Full time
Radcliffe Olympic

- Preliminary Round

Att. 132
Borrowash Victoria
  • Marc Findley 69'
1 - 3 Full time
Carlton Town
  • Theodore Smith 2'
  • Ian Brown 21'
  • Ian Brown 61'
Att. 133
Heanor Town
  • Nathan Benger 63'
  • Ashley Grayson 77'
2 - 1 Full time
Boston Town
  • Tom James 24'
Att. 42
Holbrook Sports
  • Nial Mather 30'
1 - 3 Full time
Louth Town
Att. 155
Quorn
0 - 0 Full time
Oadby Town
Replay Tues 6th Sept.
Att. 86
Rothwell Town
  • Louis Gilkes 11'
  • Louis Gilkes 23'
2 - 7 Full time
Barrow Town
  • Carl Adams 15'
  • Phil Miller 25'
  • Dan Stabik 35'
  • Carl Adams 47'
  • Carl Adams 53'
  • Carl Adams 68'
  • Sean Cato 80'
Att. 92
Thurnby Nirvana
  • Ryan Walker 30'
  • Ryan Amoo 42'
2 - 0 Full time
St Neots Town

Latest news

Jenkins & Jenkins League Cup 2019-20
General Jenkins & Jenkins League Cup 2019-20

The Draw for the Jenkins & Jenkins League Cup took place at the Leagues Pre Season Meeting last night held at Hucknall Town FC and is as follows

Sponsorship
General Sponsorship

Shirebrook Removals

Around the Counties with Stan Wilton
General Around the Counties with Stan Wilton

FA Vase Weekend 14/09/19

East Midlands Counties League | www.emc-fl.com newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe