Confirm your age. Are you 18 or over?

Saturday 20 December 2014

Premier Division

Att. 67
Anstey Nomads FC
0 - 1 Full time
Blaby & Whetstone Athletic FC
  • Brett Marvin 48'
Att. 52
Bardon Hill FC
  • Stephen Hart 5'
  • Stephen Hart 62'
  • Andrew Fell 70'
3 - 0 Full time
Arnold Town FC
Att. 31
Barrow Town FC
  • Francis Finnemore 68'
1 - 3 Full time
Graham Street Prims FC
  • Michael Coyle 30'
  • Michael Frederick Fitzhugh 36'
  • Graham O'Reilly 71'
Att. 42
Borrowash Victoria FC
  • James Slack 25'
1 - 2 Full time
Ashby Ivanhoe FC
  • Chris Waldrum 60'
  • James Fisher 74'
Att. 62
Gedling Miners Welfare FC
  • Ricky Law 61'
1 - 0 Full time
Aylestone Park FC
Att. 21
Greenwood Meadows FC
  • Jordan Sharp 48'
  • Ashley Cheetham 93'
2 - 3 Full time
Kimberley Miners Welfare FC
  • Elliott King 9'
  • Anthony Gregory 38'
  • Elliott King 81'
Att. 43
Holbrook Sports FC
  • Isaac Minott 12'
  • Kyle Hazeldine 25'
  • Isaac Minott 61'
3 - 4 Full time
Holwell Sports FC
  • Scott Mooney 41'
  • Scott Mooney 46'
  • Scott Mooney 69'
  • Kieran Foster 76'
Att. 46
Radford FC
  • Sheriff-Deen Babatunde 59'
  • Carey Knight 82'
2 - 1 Full time
Stapenhill FC
  • Jamie Disney 46'
Att. 34
St Andrews FC
  • Ben Stephens 1'
  • Dan Henfrey 28'
  • Ben Stephens 76'
3 - 1 Full time
Radcliffe Olympic FC
  • Lee Potts 68'

Tuesday 16 December 2014

Premier Division

Att. 20
Blaby & Whetstone Athletic FC
  • Aaron Preston 63'
  • Tom Hill 74'
  • Joe Preston 82'
3 - 1 Full time
Greenwood Meadows FC
  • Jordan Sharp 70'

- Second Round

Att. 52
Gedling Miners Welfare FC
  • Anthony Brown 70'
1 - 0 Full time
Radford FC

Saturday 13 December 2014

Premier Division

Att. 60
Arnold Town FC
  • Stephen Cox 33'
  • Stephen Cox 41'
  • James Price 50' (Pen)
  • Courtney Hastings 73'
4 - 0 Full time
Blaby & Whetstone Athletic FC
Att. 30
Aylestone Park FC
0 - 3 Full time
Graham Street Prims FC
  • Graham O'Reilly 24'
  • Bret Michael Staniland 28'
  • Luke Chambers 79'
Att. 50
Borrowash Victoria FC
  • Jamie Pawley 29'
  • Lee Sutton 80'
2 - 6 Full time
Gedling Miners Welfare FC
  • Junior Ogedi-Uzokwe 8'
  • Junior Ogedi-Uzokwe 23'
  • Luke Adam-Stanley 26'
  • Mitchell Slawson 28'
  • Mitchell Slawson 76'
  • Junior Ogedi-Uzokwe 92'
Att. 80
Ellistown & Ibstock United FC
  • Jack Murray 2'
  • Adam Joynson 10'
  • Danny Quinn 12'
  • Jack Murray 77'
  • Adam Joynson 79'
  • Sam Carline 80'
6 - 2 Full time
Radcliffe Olympic FC
  • Kenneth Reeves 60'
  • Lee Potts 82'
Att. 44
Radford FC
  • David Udoh 46'
  • Kevin Hemagou 48'
  • Sheriff-Deen Babatunde 86'
3 - 0 Full time
Ashby Ivanhoe FC
Att. 49
Stapenhill FC
  • Tom Liversage 30'
1 - 1 Full time
Barrow Town FC
  • Christopher Davis 68'

Wednesday 10 December 2014

Premier Division

Att. 31
Greenwood Meadows FC
  • Germayne Hunt 12'
  • Ashley Cheetham 24'
  • Ashley Cheetham 26'
3 - 1 Full time
Borrowash Victoria FC
  • Lee Stevenson 22'

- Second Round

Att. 14
South Normanton Athletic FC
  • Anthony Fay 16'
  • Ashley Whitt 61'
  • Ashley Whitt 100'
  • Alex Elliker 117'
4 - 3 Full time
Aylestone Park FC
  • Linford Harris 15'
  • Linford Harris 60'
  • Linford Harris 95'

Tuesday 9 December 2014

- Second Round

Att. 19
Arnold Town FC
  • Courtney Hastings 5'
  • Simon Hore 31'
  • James Price 67'
  • James Price 75'
  • Warren Hatfield 77'
5 - 1 Full time
Holwell Sports FC
  • Scott Mooney 5'

- Round 3

19:45
Chesterfield FC XI
5 - 2 Full time
Graham Street Prims FC

Sunday 7 December 2014

- SECOND Round

Att. 2874
Gateshead
  • Matty Pattison 8'
  • Danny Wright 90'
2 - 0 Full time
Warrington Town

Saturday 6 December 2014

Premier Division

Att. 70
Ashby Ivanhoe FC
0 - 3 Full time
Barrow Town FC
  • David Coleman 41'
  • Christopher Davis 43'
  • Christopher Davis 48'
Att. 32
Bardon Hill FC
  • Ashley Garner 32'
  • Richard Hanslow 50'
  • Richard Hanslow 80'
  • Stephen Hart 88'
4 - 1 Full time
Gedling Miners Welfare FC
  • Mitchell Slawson 70'
Att. 41
Blaby & Whetstone Athletic FC
  • Stuart Verrall 5'
  • Lee Barrett 22'
  • Aaron Preston 46'
  • Stuart Verrall 50'
  • Stuart Verrall 52'
  • Brett Marvin 65'
  • Brett Marvin 73'
  • Brett Marvin 85'
8 - 2 Full time
Aylestone Park FC
  • Mark Preston 78'
  • Linford Harris 79'
Att. 44
Graham Street Prims FC
  • Toby Howard 35'
1 - 4 Full time
Holbrook Sports FC
  • Isaac Minott 20'
  • Isaac Minott 65'
  • Cory Bowler 74'
  • Isaac Minott 78'
Att. 55
Holwell Sports FC
  • Scott Mooney 14'
  • Scott Mooney 16'
2 - 0 Full time
Ellistown & Ibstock United FC
Att. 52
Kimberley Miners Welfare FC
0 - 2 Full time
St Andrews FC
  • Leon Doughty 62'
  • Dan Henfrey 75'
Att. 42
Radcliffe Olympic FC
  • Matt Gamble 73'
1 - 1 Full time
Anstey Nomads FC
  • Stacey Coore 64'
Att. 40
Radford FC
  • Joe Meakin 47'
  • Own Goal 57'
  • Phillip Hinton 60'
  • David Udoh 68'
  • Sheriff-Deen Babatunde 81'
  • Kevin Hemagou 84'
  • John King 87'
7 - 0 Full time
Borrowash Victoria FC
Att. 48
South Normanton Athletic FC
  • Ashley Whitt 12'
  • Robert Fretwell 66'
  • Shane Newton 87'
  • Shane Newton 90'
4 - 1 Full time
Arnold Town FC
  • Warren Hatfield 65'
Att. 46
Stapenhill FC
  • Jamie Disney 57'
  • Jordan Stevens 80'
  • Harry Austin 98'
3 - 1 Full time
Greenwood Meadows FC
  • Duayne Brown 60'

- SECOND Round

Att. 3093
Wrexham
3 - 1 Full time
Maidstone United
  • Aaron Simpson 0' (Sent Off)
  • Alex Flisher 63'

Friday 5 December 2014

- SECOND Round

Att. 3735
Hartlepool United
  • Jonathan Franks 31'
1 - 2 Full time
Blyth Spartans
  • Stephen Turnbull 56'
  • Jarrett Rivers 90'

Wednesday 3 December 2014

- Second Round

Att. 42
Greenwood Meadows FC
  • Jordan Sharp 0'
1 - 8 Full time
Radcliffe Olympic FC
  • Matt Gamble 0'
  • Lee Potts 0'
  • Lee Potts 0'
  • Kenneth Reeves 0'
  • Kenneth Reeves 0'
  • Brett Soiza 0'
  • Liam Smallwood 0'
  • Unknown 0' (OG)
Att. 52
Holbrook Sports FC
  • Isaac Minott 56'
  • Benn Minshull 89'
2 - 4 Full time
St Andrews FC
  • Dan Henfrey 7'
  • Dan Henfrey 9'
  • Tom Dowsing 51'
  • Brady Hickey 55'

Tuesday 2 December 2014

Premier Division

Att. 17
Blaby & Whetstone Athletic FC
  • Stuart Verrall 36'
  • Aaron Preston 72'
2 - 0 Full time
Ashby Ivanhoe FC
Att. 35
Ellistown & Ibstock United FC
  • Daniel Quinn 20'
  • Daniel Quinn 22'
  • Daniel Quinn 70'
  • Adam Joynson 72'
4 - 0 Full time
Borrowash Victoria FC

- Quarter Final

Att. 32
Bardon Hill FC
2 - 1 Full time
Oakham United
Att. 89
Hinckley AFC
4 - 2 Full time
Aylestone Park FC

- 3rd Round

Att. 80
Arnold Town FC
0 - 2 Full time
Carlton Town
19:45
Basford United
2 - 1 Full time
Radford FC
Att. 39
Gedling Miners Welfare FC
0 - 4 Full time
Dunkirk
Att. 32
Rainworth MW
  • Craig Mitchell 85'
1 - 3 Full time
Kimberley Miners Welfare FC
  • Jermain Gordon 82'
  • Anthony Gregory 104' (Pen)
  • Elliott King 110'
AET - 1-1 after 90min

Latest news

Jenkins & Jenkins League Cup 2019-20
General Jenkins & Jenkins League Cup 2019-20

Jenkins & Jenkins League Cup 2nd Round Fixtures

Sponsorship
General Sponsorship

Shirebrook Removals

AROUND THE COUNTIES By STAN WILTON
General AROUND THE COUNTIES By STAN WILTON

Saturday 9th November

East Midlands Counties League | www.emc-fl.com newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe