Confirm your age. Are you 18 or over?

Tuesday 30 September 2014

Premier Division

Att. 44
Radcliffe Olympic FC
  • Kenneth Reeves 15'
1 - 2 Full time
St Andrews FC
  • Tom Dowsing 55'

- Second Qualifying Round Replay

Att. 357
Enfield Town
4 - 4 Full time
Eastbourne Borough
Eastbourne Boro win 4-3 on penalties
Att. 397
Lowestoft Town
  • Christopher Henderson 7'
  • Samuel Gaughran 15'
  • Jefferson Louis 49'
  • Jack Ainsley 80' (Pen)
  • Shaun Bammant 90'
5 - 0 Full time
Coalville Town
Att. 134
Mickleover Sports
  • Anthony Griffith Jnr 7'
  • Christopher Palmer 80'
  • Andrew Dales 87'
3 - 0 Full time
Bedworth United
Att. 105
Norwich United
0 - 2 Full time
Barwell
  • Edward Nisevic 23'
  • Edward Nisevic 73'
Att. 433
Salford City
0 - 1 Full time
Ashton United
  • Mark Haslam 43'
Att. 176
Sheffield FC
  • James Knowles 66'
1 - 3 Full time
Warrington Town
  • Steve Foster 7'
  • Scott Metcalfe 16' (Pen)
  • Steve Foster 80'
Att. 293
Stourbridge
  • Kyle Haynes 14'
  • Benjamin Billingham 34'
  • Kayelden Brown 58'
  • Jordan Fitzpatrick 75'
4 - 1 Full time
Blaby & Whetstone Athletic FC
  • Stuart Verrall 66'
Att. 253
Tooting & Mitcham United
3 - 1 Full time
Bishop's Stortford

- 1st Round

Att. 50
Aylestone Park FC
2 - 1 Full time
Barrow Town FC
Att. 45
Caterpillar
0 - 3 Full time
Ashby Ivanhoe FC
19:00
Kirby Muxloe Res
5 - 6 Full time
Bardon Hill FC
19:00
Quorn FC Res
3 - 1 Full time
Anstey Nomads FC

Monday 29 September 2014

- Second Qualifying Round Replay

Att. 258
Kingstonian
5 - 3 Full time
Romford
  • Jack Barry 7'
  • Ryan Imbert 34'
  • Thomas Richardson 94'
AET

Sunday 28 September 2014

- Second Qualifying Round

Att. 164
Thurrock
0 - 2 Full time
Aveley

Saturday 27 September 2014

Premier Division

Att. 67
Anstey Nomads FC
  • Darren Taylor 52'
  • Darren Taylor 78'
  • Samuel Beck 86'
3 - 2 Full time
Holbrook Sports FC
  • Isaac Minott 44'
  • Isaac Minott 58'
Att. 47
Arnold Town FC
  • Daniel Gordon 47'
1 - 0 Full time
Greenwood Meadows FC
Att. 78
Ashby Ivanhoe FC
  • Dan Stevenson 9'
1 - 1 Full time
South Normanton Athletic FC
  • Shane Newton 31'
Att. 60
Aylestone Park FC
  • lamar Parkes 14'
1 - 3 Full time
Barrow Town FC
  • Jamie Sharman 5'
  • Joseph Hanlon 15'
  • David Coleman 17'
Att. 38
Bardon Hill FC
  • Josh Eggington 15'
  • Stephen Hart 22'
2 - 3 Full time
Radford FC
  • Jahred Russell 2'
  • Ryan Pirrie 10' (OG)
  • John King 20'
Att. 76
Gedling Miners Welfare FC
  • Alex Clarson 10'
1 - 1 Full time
Kimberley Miners Welfare FC
  • Anthony Gregory 13'
Att. 54
Holwell Sports FC
  • Scott Mooney 38'
1 - 0 Full time
Graham Street Prims FC
Att. 44
Stapenhill FC
  • Karl Wayte 28'
  • Jamie Disney 60'
  • Karl Wayte 72'
3 - 3 Full time
Radcliffe Olympic FC
  • Adam Newbold 30'
  • Kenneth Reeves 30'
  • Ryan Plummer 89'

- Second Qualifying Round

Att. 234
Ashton United
  • Richard Bennett 90'
1 - 1 Full time
Salford City
  • Jamie Rother 54'
Att. 118
Barwell
0 - 0 Full time
Norwich United
Att. 145
Bedworth United
  • Chad Cross 51'
1 - 1 Full time
Mickleover Sports
  • Karl Demidh 38'
Att. 237
Billericay Town
  • Richard Halle 5' (Pen)
  • Reneil (Ricky) Sappleton 74'
2 - 1 Full time
Raynes Park Vale
Att. 322
Bishop's Stortford
0 - 0 Full time
Tooting & Mitcham United
Att. 173
Blaby & Whetstone Athletic FC
  • Aaron Preston 5'
1 - 1 Full time
Stourbridge
  • Louis Harris 31'
Att. 836
Boston United
3 - 1 Full time
Dereham Town
Att. 135
Burnham
0 - 1 Full time
Canvey Island
  • Ishmail Kamara 12'
Att. 303
Buxton
  • Jamie Green 43'
  • Greg Young 55'
2 - 0 Full time
Newcastle Benfield
Att. 547
Chelmsford City
6 - 0 Full time
Worthing
Att. 165
Coalville Town
0 - 0 Full time
Lowestoft Town
Att. 223
Colwyn Bay
  • Anthony Stevens 23'
  • Marc Williams 65'
  • Tom Buckley 68'
3 - 2 Full time
Harrogate Railway Athletic
  • Nathan Cartman 63'
  • Lamin Colley 71'
Att. 236
Curzon Ashton
  • Samuel Walker 38'
1 - 0 Full time
Scarborough Athletic
Att. 238
Droylsden
0 - 1 Full time
Guiseley
  • Wayne Brooksby 38'
Att. 538
Dunston UTS
  • Andrew Bulford 71'
1 - 4 Full time
Spennymoor Town
  • Anthony Peacock 12'
  • Michael Roberts 32'
  • Liam Henderson 52'
  • Michael Roberts 72'
Att. 554
Eastbourne Borough
1 - 1 Full time
Enfield Town
  • Neil Cousins 53'
Att. 738
Ebbsfleet United
7 - 1 Full time
Hythe Town
Att. 180
Ellistown & Ibstock United FC
  • Ben Harris 12'
1 - 7 Full time
Halesowen Town
  • Ben Haseley 3'
  • Iyesden Christie 23'
  • Iyesden Christie 32'
  • Iyesden Christie 42'
  • Iyesden Christie 63'
  • Iyesden Christie 69'
  • Iyesden Christie 80'
Att. 1033
FC United of Manchester
0 - 1 Full time
Lancaster City
  • Billy Akrigg 85'
Att. 154
Fleet Town
0 - 4 Full time
Burgess Hill Town
Att. 343
Gainsborough Trinity
  • Ciaran Toner 10'
  • Liam Davis 24'
  • Dominic Roma 50'
  • Simon Russell 55'
4 - 1 Full time
Farsley AFC
  • Lewis Nightingale 80'
Att. 231
Grays Athletic
  • Fredrick Ladapo 89'
1 - 0 Full time
Hastings United
Att. 195
Hendon
4 - 1 Full time
Leiston
  • Thomas Bullard 84'
Att. 261
Hitchin Town
0 - 3 Full time
Wingate & Finchley
Att. 313
Hyde
  • Reece Gray 26'
  • Connor Hughes 29'
  • Tom Bentham 70'
  • Tom Bentham 90'
4 - 5 Full time
Marine
  • Lewis Codling 20'
  • James Foley 51'
  • Andy Nicholas 56'
  • Daniel Whitehall 65'
  • Thomas Owens 72'
Att. 310
Ilkeston FC
  • Joe Maguire 79'
1 - 0 Full time
Solihull Moors
Att. 556
Kings Lynn Town
  • George Thomson 82' (Pen)
1 - 0 Full time
Hednesford Town
Att. 371
Leamington
4 - 1 Full time
Wroxham
Att. 331
Maidenhead United
4 - 0 Full time
Faversham Town
Att. 1464
Maidstone United
  • Ben Greenhalgh 12'
  • Jack Parkinson 90'
2 - 1 Full time
Brentwood Town
  • Robbie Rees 6'
Att. 638
Margate
  • Charlie Allen 47'
1 - 2 Full time
Barton Rovers
Att. 111
Metropolitan Police
  • Michael Charles 23'
  • Michael Charles 49'
  • Charlie Collins 78'
3 - 4 Full time
East Thurrock United
  • Sam Higgins 9'
  • Connor Witherspoon 28'
  • Lewis Smith 43'
  • Lewis Smith 70'
Att. 248
Needham Market
5 - 2 Full time
London Tigers
Att. 125
Norton United
  • Glynn Blackhurst 14'
  • Thomas Fogg 82'
2 - 1 Full time
Spalding United
  • Thomas Winkle 35' (OG)
Att. 321
Redhill
  • Sam Butler 20'
  • Joe Bingham 42'
2 - 1 Full time
Tonbridge Angels
  • Billy Medlock 59'
Att. 125
Romford
0 - 0 Full time
Kingstonian
Att. 250
Skelmersdale United
  • Kenneth Strickland 37'
1 - 4 Full time
Blyth Spartans
  • Jarrett Rivers 25'
  • Mathew Wade 54'
  • Robert Dale 61'
  • Daniel Maguire 86'
Att. 381
Stamford
  • Ryan Robbins 50'
1 - 2 Full time
Grantham Town
  • Alex Simmons 35'
  • Ben Fairclough 58'
Att. 587
Tamworth
  • Phil Trainer 38'
  • Leon Mettam 64'
2 - 1 Full time
Rushall Olympic
  • Aaron Williams 24'
Att. 278
Tividale
  • Zach Foster 51' (Pen)
  • Mitchell Botfield 58'
2 - 2 Full time
Leek Town
  • Andrew Kinsey 19'
  • Jordan Johnson 78' (Pen)
Att. 105
VCD Athletic
0 - 4 Full time
Harrow Borough
Att. 91
Waltham Abbey
1 - 0 Full time
North Greenford United
Att. 190
Warrington Town
0 - 0 Full time
Sheffield FC
Att. 123
Whitehawk
2 - 1 Full time
Merstham
15:00
Whitehawk
vs
To be confirmed
Att. 121
Witham Town
  • Daniel Emmanuel 29'
  • James Stevens 39' (Pen)
  • Tom Wraight 52'
  • Tom Wraight 63'
4 - 2 Full time
Lewes
Att. 430
Workington
0 - 1 Full time
Bamber Bridge
  • Andrew Bell 73' (Pen)

Wednesday 24 September 2014

Premier Division

Att. 72
Bardon Hill FC
  • Jack Coulson 17'
1 - 1 Full time
Barrow Town FC
  • Christopher Davis 30'

- First Qualifying Round

19:45
Berkamsted
vs
Staines Town

- First Round

Att. 35
Holbrook Sports FC
  • Piers Thompson 3'
  • Isaac Minott 13'
  • Piers Thompson 44'
  • Isaac Minott 56'
  • Jake Dodds 85'
  • Joshua Hooley 89'
  • Joshua Hooley 90'
7 - 0 Full time
Stapenhill FC

Tuesday 23 September 2014

Premier Division

Att. 26
Blaby & Whetstone Athletic FC
  • Tom Hill 8'
  • Tom Hill 51'
  • Tom Hill 75'
3 - 2 Full time
Kimberley Miners Welfare FC
  • Liam Honeyman 81'
  • Mark Smith 84'
Att. 75
St Andrews FC
  • Daniel Henfrey 18'
  • Leon Doughty 55'
  • Shay Brennan 87'
3 - 2 Full time
Aylestone Park FC
  • lamar Parkes 16'
  • Ezra Hillhouse 41'

- First Round

Att. 62
Anstey Nomads FC
  • Nicholas Reeves 73'
1 - 2 Full time
Holwell Sports FC
  • Scott Mooney 14'
  • Christopher Hibbitt 77'
Att. 43
Graham Street Prims FC
1 - 0 Full time
Gedling Miners Welfare FC
Abandoned Floodlight Failure 84 mins

Saturday 20 September 2014

Premier Division

Att. 45
Barrow Town FC
  • David Coleman 62'
1 - 3 Full time
Bardon Hill FC
  • Stephen Hart 2'
  • Richard Hanslow 13'
  • Richard Hanslow 90'
Att. 33
Blaby & Whetstone Athletic FC
  • Stuart Verrall 4'
1 - 1 Full time
Radford FC
  • Phillip Hinton 48'
Att. 69
Gedling Miners Welfare FC
0 - 2 Full time
Ellistown & Ibstock United FC
  • Patrick Rowell 57'
  • Adam Joynson 80'
Att. 23
Greenwood Meadows FC
  • Karl Darikwa 30'
  • Ashley Chadwick 49'
2 - 2 Full time
Aylestone Park FC
  • Marshall Keenan 32'
  • Marshall Keenan 43'
Att. 35
Holbrook Sports FC
  • Vaughn Hallsworth 83'
  • Cory Bowler 86'
2 - 0 Full time
Arnold Town FC
Att. 50
Holwell Sports FC
  • Graham Wells 30'
1 - 1 Full time
Stapenhill FC
  • Charlie Bullock 21'
Att. 81
Kimberley Miners Welfare FC
  • Richard Dean 32'
  • Mark Smith 51'
  • Ryan Bowen 64'
3 - 0 Full time
Graham Street Prims FC
Att. 36
Radcliffe Olympic FC
0 - 1 Full time
Ashby Ivanhoe FC
  • Chris Saunders 11'
Att. 63
South Normanton Athletic FC
  • Tom Leighton 85'
1 - 1 Full time
Borrowash Victoria FC
  • Jamie Pawley 29'
Att. 65
St Andrews FC
  • Shay Brennan 24'
  • Ben Stephens 89'
2 - 1 Full time
Anstey Nomads FC
  • Ezra Knight 3'

Wednesday 17 September 2014

Premier Division

Att. 96
Kimberley Miners Welfare FC
  • Anthony Gregory 14'
  • Mark Smith 64'
2 - 1 Full time
Borrowash Victoria FC
  • Ross Coxon 19'

- First Qualifying Round Replays

Att. 189
Ipswich Wanderers
3 - 4 Full time
Wingate & Finchley
Att. 405
Lewes
1 - 0 Full time
Bognor Regis Town
Att. 266
Whitby Town
  • David McTiernan 43'
1 - 2 Full time
Shildon
  • Billy Greulich-Smith 29'
  • Michael Rae 63'

Tuesday 16 September 2014

Premier Division

Att. 68
Anstey Nomads FC
  • Darren Taylor 35'
1 - 2 Full time
St Andrews FC
  • Ben Stephens 10'
  • Ryan Hodkinson 80'
Att. 52
Gedling Miners Welfare FC
0 - 2 Full time
Stapenhill FC
  • Jamie Disney 47'
  • Matt Weightman 48'
Att. 72
South Normanton Athletic FC
  • Kyle Wadsworth 15'
  • Shane Newton 30'
  • Kyle Wadsworth 44'
  • Shane Newton 50'
  • Tom Leighton 73'
5 - 2 Full time
Holwell Sports FC
  • Graham Wells 65'
  • Scot Mooney 76'

- First Qualifying Round Replays

Att. 652
Blyth Spartans
  • Daniel Maguire 56'
  • Robert Dale 64'
  • Daniel Maguire 85'
3 - 0 Full time
Darlington 1883
Att. 213
Chasetown
  • Nathaniel Waite 45'
1 - 3 Full time
Rugby Town
  • David Kolodynsky 1'
  • David Kolodynsky 97'
  • David Kolodynsky 102'
AET
Att. 131
Chipstead
3 - 4 Full time
Merstham
AET
Att. 182
Coalville Town
  • Stuart McNaught 62'
  • Jed Davies 82'
2 - 0 Full time
Belper Town
Att. 267
Dereham Town
  • Luke Tuttle 90' (Pen)
1 - 1 Full time
St Neots
AET
Dereham Town win 4 - 2 on penalties.
Att. 102
East Preston
2 - 0 Full time
Peacehaven & Telscombe
Att. 204
East Thurrock United
  • Sam Higgins 27'
  • David Bryant 71'
2 - 2 Full time
AFC Hornchurch
East Thurrock Utd win 4-3 on penalties AET
Att. 251
Glossop North End
  • Lee Blackshaw 55'
  • Jason Carey 58'
2 - 2 Full time
Northwich Victoria
  • Stuart Cook 19'
  • Godwin Abadaki 45'
Glossop North End win 4-2 on penalties AET
Att. 248
Harlow Town
  • Alexander Read 23'
  • Alexander Read 78'
2 - 4 Full time
Grays Athletic
  • Jamie Guy 2'
  • Kenny Beaney 58'
  • Jordan Wilson 69'
  • Glen Little 75'
Att. 572
Margate
  • Luke Moore 15'
  • John Beales 44'
  • Zachary Attwood 63'
3 - 1 Full time
Folkestone Invicta
  • Joe Taylor 24'
Att. 70
Metropolitan Police
  • Ryan James 28'
  • Michael Charles 71'
  • Charlie Collins 80'
3 - 0 Full time
South Park
Att. 123
Norton United
  • Thomas Winkle 6' (Pen)
  • Lee Cropper 55'
2 - 1 Full time
Corby Town
  • Spencer Weir-Daley 57'
Att. 256
Scarborough Athletic
  • Gary Bradshaw 59'
1 - 0 Full time
Ashington
Att. 155
Squires Gate
  • Harry Dunn 15'
  • Bret Ferguson 65'
2 - 3 Full time
Bamber Bridge
  • Paul Alexander 53' (Pen)
  • Chris Marlow 66'
  • Matt Mahoney 115'
AET
Att. 227
Tividale
  • Luke Paskin 17'
  • Karl Edwards 58'
  • Karl Edwards 62'
  • Daniel Ashton 88'
4 - 0 Full time
Stafford Rangers

Sunday 14 September 2014

- First Qualifying Round

Att. 1051
Darlington 1883
0 - 0 Full time
Blyth Spartans
Att. 1001
FC United of Manchester
  • Thomas Greaves 31'
  • Thomas Greaves 39'
  • Christopher Lynch 49'
  • Matthew Walwyn 88'
4 - 1 Full time
Prescot Cables
  • Jonathon Bathurst 90'
Att. 153
Romford
  • Jamie Dicks 63'
1 - 0 Full time
Bury Town

Saturday 13 September 2014

Premier Division

Att. 64
Arnold Town FC
  • Courtney Hastings 37'
  • James Orton 42' (OG)
2 - 3 Full time
St Andrews FC
  • Ben Stephens 54'
  • Shay Brennan 55'
  • Shay Brennan 69'
Att. 81
Ashby Ivanhoe FC
  • Luke Thorogood 18'
  • Daniel Sharpe 36'
2 - 0 Full time
Anstey Nomads FC
Att. 17
Aylestone Park FC
  • Marshal Keenan 15'
  • lamar Parkes 30'
2 - 5 Full time
Holbrook Sports FC
  • Nduoma Chilaka 17'
  • Sam Ridgard 36'
  • Nduoma Chilaka 60'
  • Sam Ridgard 70'
  • Sam Ridgard 85'
Att. 49
Bardon Hill FC
  • Richard Hanslow 4'
  • Richard Hanslow 37'
  • Ashley Garner 65'
  • Andrew Fell 84'
  • Richard Hanslow 90'
5 - 0 Full time
Greenwood Meadows FC
Att. 62
Borrowash Victoria FC
  • Phil Massingham 7'
  • Ross Coxon 12'
  • Phil Massingham 24'
  • Stephen Akers 34'
  • Ryan Baker 87'
  • Phil Massingham 90'
6 - 0 Full time
Radcliffe Olympic FC
Att. 35
Graham Street Prims FC
  • Sabatian Szondi 33'
  • Liam Oliver 54'
2 - 3 Full time
Gedling Miners Welfare FC
  • Tony Law 47'
  • Tom McDonald 70'
  • Jack Hopper 83'
Att. 58
Radford FC
  • Carey Knight 50'
  • John King 82'
2 - 2 Full time
South Normanton Athletic FC
  • Daniel Roberts 40'
  • Shane Newton 47'
Att. 42
Stapenhill FC
  • Matt Weightman 22'
  • Matt Weightman 39'
2 - 4 Full time
Kimberley Miners Welfare FC
  • Martin Lench 18'
  • Anthony Gregory 40'
  • Elliot King 62'
  • Ryan Bowen 76'

- First Qualifying Round

Att. 87
AFC Hayes
2 - 3 Full time
Harrow Borough
Att. 221
AFC Hornchurch
  • George Purcell 15'
1 - 1 Full time
East Thurrock United
  • Lewis Smith 19'
Att. 290
AFC Sudbury
1 - 3 Full time
FC Romania
Att. 498
Ashington
  • Glen Taylor 47'
  • Glen Taylor 67'
2 - 2 Full time
Scarborough Athletic
  • James Beadle 52'
  • James Beadle 90'
Att. 264
Bamber Bridge
  • Andrew Bell 24'
  • Andrew Bell 81'
2 - 2 Full time
Squires Gate
  • Andy Richards 35'
  • Alex McKendrick 85'
Att. 223
Belper Town
  • Kieran Wells 53'
  • Regan Edridge 54'
  • Mark Ward 65'
3 - 3 Full time
Coalville Town
  • Liam Kay 30'
  • Stuart McNaught 44'
  • Alexander Dean 45'
Att. 243
Billericay Town
  • Glenn Poole 6'
  • Stephen (Stevie) Sheehan 9'
  • Christopher Benjamin 37'
  • Reneil (Ricky) Sappleton 85'
4 - 0 Full time
Hadleigh United
Att. 643
Bishop Auckland
  • Daniel Brunskill 26'
  • Glen Lane 50'
2 - 3 Full time
Spennymoor Town
  • Liam Henderson 1'
  • Liam Henderson 37'
  • Michael Roberts 72'
Att. 87
Blaby & Whetstone Athletic FC
  • Aaron Preston 2'
  • Stuart Verrall 11'
  • Stuart Verrall 25'
  • Stuart Verrall 54'
4 - 1 Full time
Tipton Town
  • Jordan Harrison 65'
Att. 371
Bognor Regis Town
0 - 0 Full time
Lewes
Att. 113
Bowers & Pitsea
0 - 4 Full time
Witham Town
  • James Robinson 24'
  • James Stevens 39' (Pen)
  • James Robinson 43'
  • James Robinson 56'
Att. 123
Brentwood Town
  • Courtney White 64'
1 - 0 Full time
London Colney
Att. 186
Brighouse Town
  • Ryan Hall 69'
1 - 2 Full time
Ashton United
  • Matthew Chadwick 75'
  • Ashley Young 90'
Att. 122
Burscough
0 - 1 Full time
Curzon Ashton
  • Matthew Warburton 73'
Att. 261
Buxton
  • Liam Hardy 2'
  • Alastair Taylor 33'
  • Shaun Tuton 36'
3 - 2 Full time
Ramsbottom United
  • Grant Spencer 55'
  • Osebi Abadaki 73' (Pen)
Att. 245
Cambridge City
2 - 4 Full time
Needham Market
Att. 122
Cleethorpes Town
  • Marc Cooper 42'
  • Brodie Robertson 86'
  • Brodie Robertson 90'
3 - 2 Full time
Carlton Town
  • Junior Ogedi-Uzokwe 13'
  • Junior Ogedi-Uzokwe 34'
Att. 211
Coleshill Town
  • Jonathan Jones 40'
1 - 2 Full time
Barwell
  • Danny Jenno 58'
  • Alex Tomkinson 66'
Att. 332
Corby Town
  • Ben Milnes 25'
  • Paul Molloy 37'
  • Wilson Carvalho 62'
3 - 3 Full time
Norton United
  • Leigh Skellern 44'
  • Leigh Skellern 83'
  • Leigh Skellern 90'
Att. 155
Cray Wanderers
  • Dmitri Larin 81'
1 - 2 Full time
Tooting & Mitcham United
Att. 105
Croydon
2 - 3 Full time
Burgess Hill Town
Att. 489
Dulwich Hamlet
0 - 3 Full time
Worthing
  • Brannon O'Neill 6'
  • Brannon O'Neill 34'
  • Lloyd Dawes 76'
Att. 250
Ellistown & Ibstock United FC
  • Ben Harris 53'
  • Mandeep Bains 55'
  • Adam Joynson 65'
3 - 2 Full time
Hereford United
Att. 286
Enfield Town
  • Nathan Livings 15'
  • Mark Kirby 45'
  • Liam Hope 51' (Pen)
  • Liam Hope 75' (Pen)
  • Liam Hope 88'
5 - 0 Full time
Felixstowe & Walton United
Att. 178
Farsley AFC
  • Danny South 35' (OG)
  • Robert O'Brien 44'
2 - 1 Full time
Frickley Athletic
  • Gavin Allott 90'
Att. 565
Folkestone Invicta
0 - 0 Full time
Margate
Att. 226
Grantham Town
  • Jordan Hempenstall 35'
  • Gregory Smith 50'
  • Jordan Hempenstall 53'
  • Sam Purcicoe 80'
4 - 1 Full time
Cliupstone
  • Jamie Smith 32'
Att. 184
Grays Athletic
  • Jamie Guy 40'
  • Joao Carlos 51'
2 - 2 Full time
Harlow Town
  • Layne Eadie 24'
  • Fabion Simms 45'
  • Fabion Simms 75' (Sent Off)
Att. 321
Halesowen Town
  • Elliott Turner 49'
  • Curtis Tilt 56'
  • Robert Thompson-Brown 59'
3 - 0 Full time
Sutton Coldfield Town
Att. 116
Harrogate Railway Athletic
  • Lamin Colley 44'
  • Fatlum Ibrahimi 49'
  • Nathan Cartman 52'
3 - 1 Full time
Clitheroe
  • Zach Clark 43'
Att. 158
Haverill Borough
0 - 2 Full time
Leiston
  • Thomas Winter 42'
  • Scott Mitchell 68'
Att. 424
Hendon
1 - 0 Full time
AFC Rushden & Diamonds
Att. 235
Hertford Town
1 - 4 Full time
Canvey Island
  • John Curran 0' (Sent Off)
  • Kevin Dobinson 42'
  • John Sands 51'
  • John Sands 75'
  • Kevin Dobinson 78'
Att. 304
Horsham
0 - 4 Full time
Kingstonian
  • Andre McCollin 14'
  • Andre McCollin 51'
  • Elvis Hammond 74'
  • Elvis Hammond 84'
Att. 248
Hythe Town
4 - 0 Full time
Whitstable Town
Att. 548
Kings Lynn Town
  • Stephen Spriggs 24'
  • Sam Mulready 30'
  • Sam Mulready 46'
  • Jackson Ramm 50'
  • Sam Mulready 72'
  • Jake Jones 89'
  • David Bell 90' (Pen)
7 - 0 Full time
Boston Town
Att. 207
Leatherhead
1 - 2 Full time
Faversham Town
Att. 205
Leek Town
  • Daniel Shelley 6'
  • Tim Grice 78'
2 - 1 Full time
Stourport Swifts
  • Calvin Dinsley 76'
Att. 151
Lincoln United
  • Andrew Hutchinson 25'
  • Daniel Brooks 59' (Pen)
2 - 3 Full time
Stamford
  • Jordan Smith 41'
  • Ryan Robbins 44'
  • Nabil Shariff 45'
Att. 58
London Tigers
1 - 0 Full time
Brightlingsea Regent
Att. 1373
Maidstone United
  • Ben Greenhalgh 12'
  • Frannie Collin 19'
  • Ben Greenhalgh 31'
  • Frannie Collin 42'
  • Jack Parkinson 45'
  • Alex Flisher 47'
  • Jay May 62'
  • Sonny Miles 64'
  • Frannie Collin 84'
10 - 0 Full time
Littlehampton Town
Att. 206
Marine
  • Andrew Fowler 10'
  • Lewis Codling 57'
2 - 1 Full time
Ossett Town
  • James Davies 56'
Att. 210
Market Drayton Town
  • Paul McMullen 11'
1 - 3 Full time
Stourbridge
  • Jordan Fitzpatrick 32'
  • Jordan Fitzpatrick 57'
  • Benjamin Billingham 81'
Att. 417
Matlock Town
  • Corey Gregory 10'
1 - 2 Full time
Ilkeston FC
  • Kane Richards 45'
  • Robert Duffy 89'
Att. 146
Merstham
2 - 2 Full time
Chipstead
Att. 138
Mickleover Sports
  • Karl Demidh 22'
  • Karl Ashton 68'
  • Kyle Bryant 76'
3 - 0 Full time
Staveley Miners Welfare
Att. 138
Mildenhall Town
1 - 3 Full time
Wroxham
Att. 142
Northwich Victoria
0 - 0 Full time
Glossop North End
Att. 116
Ossett Albion
0 - 4 Full time
Droylsden
  • Stephen Hall 26'
  • Benjamin Deegan 32'
  • Ciaran Kilheeney 46'
  • Ciaran Kilheeney 88'
Att. 141
Peacehaven & Telscombe
0 - 0 Full time
East Preston
Att. 158
Ramsgate
1 - 2 Full time
Raynes Park Vale
Att. 100
Redhill
1 - 0 Full time
Carshalton Athletic
Att. 256
Rugby Town
  • Jamie Towers 48'
1 - 1 Full time
Chasetown
  • Jermaine Johnson 37'
Att. 230
Runcorn Town
  • Jack Webb 1'
  • Jack Webb 12'
  • Christopher Lawton 37'
  • Mark Keddle 38'
  • Paul Shanley 80'
5 - 3 Full time
Witton Albion
  • Neil Harvey 9'
  • Chris Lawson 53' (OG)
  • Alex Titchiner 61'
Att. 137
Rushall Olympic
  • Aaron Farrell 21'
  • Jacob Craner 29'
  • Lee Hildreth 90'
3 - 2 Full time
Romulus
  • Liam Frances 45'
  • James Reid 49'
Att. 369
Salford City
  • Gareth Seddon 76'
  • Daniel Webber 90'
2 - 0 Full time
Nantwich Town
Att. 238
Sheffield FC
  • Jamie Hadfield 35'
  • Matthew Roney 54'
  • Joel Purkiss 68'
3 - 2 Full time
Shepshed Dynamo
  • Danny Hind 36'
  • Adam Vasey 87'
Att. 290
Shildon
  • Ben Wood 29'
1 - 1 Full time
Whitby Town
  • Liam Shepherd 40'
Att. 194
Skelmersdale United
  • Aidan Kirkbride 9'
  • Michael Monaghan 17'
  • Kenneth Strickland 59'
  • Danny Mitchley 83'
4 - 3 Full time
Radcliffe Borough
  • David Sherlock 0'
  • Michael McGinlay 87'
  • Daniel Lafferty 90'
Att. 102
South Park
2 - 2 Full time
Metropolitan Police
  • Bradley Hudson-Odoi 24'
  • Matt Pattison 44'
Att. 176
Spalding United
  • Lewis Webb 42'
  • Ashley Burbeary 78'
  • Jamie Thurlbourne 80'
  • Lewis McKue 90'
4 - 0 Full time
Holwell Sports FC
Att. 312
St Neots
1 - 1 Full time
Dereham Town
  • Samuel Borrer 13'
Att. 437
Stafford Rangers
0 - 0 Full time
Tividale
Att. 148
Thurrock
2 - 0 Full time
Welwyn Garden City
Att. 107
Tilbury
0 - 4 Full time
Aveley
  • Lee Weemes 6'
  • Daniel Francis 9'
  • Marcus Elliott 17'
  • Lee Weemes 42'
Att. 376
Tonbridge Angels
  • Billy Medlock 17'
  • Billy Medlock 27'
  • Harrison Tweddell 39'
  • Billy Medlock 53'
  • Tommy Whitnell 65'
  • Alexander Teniola 90'
6 - 0 Full time
Herne Bay
Att. 97
VCD Athletic
3 - 2 Full time
Hampton & RB
Att. 68
Waltham Abbey
3 - 1 Full time
Barkingside
  • Christopher Taylor 85'
  • Joseph Ellul 88' (Sent Off)
Att. 127
Warrington Town
  • Scott Metcalfe 22' (Pen)
1 - 0 Full time
Trafford
Att. 141
West Allotment Celtic
0 - 5 Full time
Lancaster City
  • Tom Kilifin 45'
  • Ryan Winder 54'
  • Aaron Taylor 57'
  • Gavin Clark 61'
  • Aaron Taylor 65'
Att. 164
Whyteleafe
  • Greg Andrews 54'
1 - 2 Full time
Hastings United
  • Samuel Adams 67'
  • Adeniyi Olorunda 78'
Att. 124
Wingate & Finchley
2 - 2 Full time
Ipswich Wanderers
Att. 385
Workington
  • Adam Telfer 11'
  • Kyle May 38'
2 - 0 Full time
Consett

Wednesday 10 September 2014

Premier Division

Att. 92
South Normanton Athletic FC
  • Shane Newton 13'
  • Shane Newton 40'
2 - 1 Full time
Greenwood Meadows FC
  • lance Stimpson 28'

Tuesday 9 September 2014

Premier Division

Att. 101
Borrowash Victoria FC
  • Michael Lyons 47'
  • Phil Massingham 58'
  • Phil Massingham 65'
3 - 1 Full time
Holbrook Sports FC
  • Niall Mather 77'
Att. 60
Ellistown & Ibstock United FC
  • Adam Joynson 27'
  • Richard Lewis 33'
  • Adam Joynson 50'
  • Richard Lewis 56'
4 - 0 Full time
Aylestone Park FC
Att. 42
Graham Street Prims FC
  • Samuel Gibbs 47'
1 - 2 Full time
Stapenhill FC
  • Michael Coyle 40' (OG)
  • Ben Davies 90'
Att. 52
Holwell Sports FC
0 - 2 Full time
Radford FC
  • John King 70'
  • John King 85'

Monday 8 September 2014

- FINAL

19:30
Leicester City (First X1)
4 - 2 Full time
Blaby & Whetstone Athletic FC
  • Stuart Verrall 46'
  • Aaron Preston 90'

Saturday 6 September 2014

Premier Division

Att. 101
Ashby Ivanhoe FC
0 - 3 Full time
Borrowash Victoria FC
  • Phil Massingham 10'
  • Ross Coxon 50'
  • Luke Thorogood 85' (OG)
Att. 40
Ellistown & Ibstock United FC
  • Ben Harris 19'
1 - 1 Full time
Kimberley Miners Welfare FC
  • Elliot King 80'
Att. 38
Graham Street Prims FC
  • Toby Howard 74'
1 - 0 Full time
Barrow Town FC
Att. 42
St Andrews FC
  • Brady Hickey 21'
  • Ryan Hodkinson 90'
2 - 0 Full time
Gedling Miners Welfare FC

- First Round Qualifying

Att. 42
Cadbury Athletic
3 - 4 Full time
Bardon Hill FC
  • Jack Coulson 16'
  • Stephen Hart 38'
  • Richard Hanslow 90'
  • Richard Hanslow 95'
AET 3-3 90Mins
Att. 56
Harborough Town
0 - 1 Full time
Holbrook Sports FC
  • Isaac Minott 74'
Att. 81
Holwell Sports FC
  • Kieran Foster 56'
  • Liam Chapman 57'
  • Chris Hibbitt 65'
  • Kieran Foster 74'
4 - 2 Full time
Anstey Nomads FC
  • Mark Brown 3'
  • Darren Taylor 89'
Att. 119
Long Eaton United
3 - 0 Full time
Arnold Town FC
Att. 81
Louth Town
2 - 1 Full time
Aylestone Park FC
  • Carlton Beardmore 43'
AET 1-1 90 Mins
Att. 64
Radford FC
  • Jahrad Russell 20'
1 - 2 Full time
Blaby & Whetstone Athletic FC
  • Ross lavin 13'