Confirm your age. Are you 18 or over?

Sunday 31 August 2014

- Preliminary Round

Att. 135
Baldock Town
0 - 3 Full time
Harlow Town
  • Alexander Read 18' (Pen)
  • Chinedu McKenzie 85'
  • Fabion Simms 89'
Att. 183
Erith & Belvedere
2 - 2 Full time
Folkestone Invicta
Att. 131
FC Romania
2 - 1 Full time
Heybridge Swifts
Att. 381
Scarborough Athletic
  • Ben Middleton 70'
1 - 1 Full time
North Shields
  • Dean Walker 24'

Saturday 30 August 2014

Premier Division

Att. 95
Ashby Ivanhoe FC
  • Luke Tozer 13'
  • Daniel Sharpe 50'
  • Daniel Sharpe 64'
  • Christopher Nettle 80'
  • Luke Tozer 88'
5 - 1 Full time
Arnold Town FC
  • Jimmy Spiers 35'
Att. 40
Aylestone Park FC
  • Unknown 60' (OG)
  • Mason Brown 78'
2 - 0 Full time
Stapenhill FC
Att. 59
Bardon Hill FC
  • Stephen Hart 21'
  • Stephen Hart 43'
  • Richard Hanslow 61'
  • Richard Hanslow 68'
  • Gareth Langford 71'
  • Gareth Langford 89'
6 - 0 Full time
Graham Street Prims FC
Att. 48
Barrow Town FC
  • David Coleman 25'
1 - 0 Full time
St Andrews FC
Att. 53
Borrowash Victoria FC
  • Curtis Williamson 77'
  • Ross Coxon 85'
2 - 1 Full time
Anstey Nomads FC
  • Mark Brown 15'
Att. 25
Greenwood Meadows FC
0 - 3 Full time
Holbrook Sports FC
  • Sam Ridgard 26'
  • Isaac Minott 29'
  • Sam Ridgard 80'
Att. 78
Kimberley Miners Welfare FC
  • Anthony Gregory 9'
1 - 1 Full time
South Normanton Athletic FC
  • Shane Newton 94'
Att. 44
Radcliffe Olympic FC
  • Adam Newbold 84'
1 - 0 Full time
Gedling Miners Welfare FC

- Preliminary Round

Att. 356
1874 Northwich
  • Mike Brandon 14'
  • Matt Beadle 46'
  • Danny Thomas 73'
3 - 3 Full time
Prescot Cables
  • Charles Stoker 49'
  • Liam Dodd 85'
  • Neil Black 89'
Att. 219
Ashford United
0 - 1 Full time
Chipstead
  • William Turl 49' (Pen)
Att. 67
Aveley
  • Billy Coyne 53'
  • Theo Ola 92'
2 - 0 Full time
Basildon United
Att. 45
Barkingside
  • Lewis Francis 5'
  • Daniel Callaway 9'
  • Steven Carvell 34'
  • Lewis Francis 42'
  • Matthew Gulfer 50'
5 - 0 Full time
Wivenhoe Town
Att. 143
Basford United
  • Tyeisse Nightingale 3'
  • Arron Webster 10' (Pen)
  • Tyeisse Nightingale 73'
3 - 3 Full time
Sheffield FC
  • Richard Stirrup 15'
  • Joel Purkiss 56'
  • Matthew Roney 64'
Att. 93
Blaby & Whetstone Athletic FC
  • Aaron Preston 49'
1 - 0 Full time
Stratford Town
Att. 112
Brentwood Town
  • Courtney White 82'
1 - 0 Full time
Potters Bar Town
Att. 204
Burgess Hill Town
1 - 0 Full time
Eastbourne Town
Att. 74
Burnham Ramblers
  • L'heureux Menga 35' (Sent Off)
  • Tyler Hayes 64' (Sent Off)
  • Liam Burgess 82'
1 - 3 Full time
Hadleigh United
Att. 124
Burscough
  • Liam Caddick 3'
1 - 1 Full time
Mossley
  • Mitchell Bryant 62'
Att. 72
Carlton Town
  • Alexander Troke 6'
  • Maksym Kowal 12'
2 - 1 Full time
Handswoth Parramore
  • Sam Smith 49'
Att. 137
Chatham Town
  • Ade Yusuff 84' (Pen)
1 - 2 Full time
Whyteleafe
  • Ryan Fowler 69'
  • Thomas Harper 80'
Att. 135
Cheshunt
0 - 1 Full time
Thurrock
Att. 176
Clitheroe
  • Sefton Gonzales 38'
  • Daniel Wilkins 58'
  • Richard Burns 70'
3 - 2 Full time
Seaham Red Star
  • Sonny Andrews 71'
  • David Palmer 73'
Att. 42
Codicote
1 - 1 Full time
Tilbury
  • Benjamin Hunt 20'
Att. 286
Congleton Town
0 - 0 Full time
Salford City
Att. 87
Cray Wanderers
  • Ian Daly 6'
  • Ian Daly 39'
  • Adrian Stone 84'
3 - 1 Full time
Molesey
Att. 203
Dereham Town
2 - 2 Full time
St Ives Town
Att. 283
Droylsden
  • Adam Morning 3'
  • Ciaran Kilheeney 38'
  • Ciaran Kilheeney 56'
  • Ciaran Kilheeney 61' (Pen)
4 - 0 Full time
Runcorn Linnets
Att. 77
Dudley Town
0 - 6 Full time
Market Drayton Town
  • Jake Bennett 15'
  • Calvin Haughton 35'
  • Iain Edmunds 68'
  • Jordan Peach 70'
  • Jordan Peach 80' (Pen)
  • David Harry 90'
Att. 111
East Grinstead Town
2 - 2 Full time
Raynes Park Vale
Att. 258
Eastbourne United
2 - 3 Full time
Hastings United
  • Adeniyi Olorunda 27'
  • Frankie Sawyer 36'
  • David Cook 80'
Att. 88
Ellistown & Ibstock United FC
  • Richard Lewis 90'
1 - 0 Full time
Kirby Muxloe
Att. 188
Evesham United
  • George Washbourne 45'
  • Jarrod Wilson 47' (Pen)
  • Jarrod Wilson 60' (Pen)
3 - 1 Full time
Kidsgrove Athletic
  • Joseph Woolley 40'
Att. 182
Farsley AFC
  • Lewis Nightingale 14'
  • Robert O'Brien 45'
  • Aiden Savory 62'
  • Adam Priestley 90'
4 - 1 Full time
Athersley Recreation
  • Lee Bennett 80' (Pen)
Att. 139
Faversham Town
2 - 1 Full time
Westfield
Att. 136
Fisher
2 - 4 Full time
Ramsgate
  • Connor Heffernan 20'
  • Christopher Elliott 49'
  • Ira Jackson (JR) 63'
  • Tom Chapman 67'
Att. 120
Garforth Town
  • Curtly Martin-Wyatt 8'
1 - 2 Full time
Harrogate Railway Athletic
  • Nathan Cartman 78'
  • Adam Baker 83'
Att. 253
Gresley FC
0 - 0 Full time
Cleethorpes Town
Att. 188
Hertford Town
3 - 2 Full time
Great Wakering Rovers
  • Jay Nash 12'
  • Stuart Hepburn 29' (OG)
  • Jay Nash 32'
Att. 224
Horsham
1 - 0 Full time
Corinthian Casuals
Att. 307
Leek Town
  • Niall Maguire 11'
  • Andrew Kinsey 12'
  • Niall Maguire 15'
  • Andrew Kinsey 25'
  • Daniel Shelley 71'
5 - 1 Full time
Lichfield City
  • Ahmet Biligmer 48'
Att. 101
Lincoln United
  • Andrew Hutchinson 3'
  • Glyn Cotton 55'
  • Kallum Smith 68'
  • Kallum Smith 76'
4 - 0 Full time
Brigg Town
Att. 107
Lordswood
2 - 2 Full time
Hythe Town
Att. 188
Loughborough Dynamo
0 - 2 Full time
Coalville Town
  • Jake Woolley 9'
  • Jed Davies 31'
Att. 75
Maldon & Tiptree
1 - 2 Full time
London Colney
Att. 83
Mole Valley SCR
1 - 5 Full time
Carshalton Athletic
  • Mickel Miller 16'
  • Tony Sinclair 27'
  • Jamal Alexander 51'
  • Jamal Alexander 80'
  • Paul Scott 87'
Att. 229
Needham Market
1 - 0 Full time
Soham Town Rangers
Att. 101
New Mills
  • Michael Smith 38'
  • Westley Bancroft 55'
2 - 3 Full time
Squires Gate
  • Joshua Westwood 58'
  • Jake Forshaw 85'
  • Sam Dickinson 90'
Att. 97
Newcastle Benfield
0 - 0 Full time
Kendal Town
Att. 132
Newcastle Town
  • Neville Thompson 85'
1 - 1 Full time
Chasetown
  • Nicholas Wellecomme 76'
Att. 105
Northwich Victoria
  • Godwin Abadaki 32'
  • Godwin Abadaki 36'
  • Godwin Abadaki 67'
  • Michael Clarke 84'
4 - 0 Full time
AFC Emley
Att. 160
Padiham
0 - 1 Full time
Shildon
  • Mark Hudson 30' (Pen)
Att. 204
Radcliffe Borough
  • Daniel Lafferty 36'
  • Daniel White 88'
2 - 2 Full time
Atherton Collieries
  • Mark Battersby 8'
  • Mark Battersby 65'
Att. 103
Rainworth Miners Welfare
0 - 3 Full time
Staveley Miners Welfare
  • Nathan Forbes 8'
  • Ryan Damms 26'
  • Oli Ryan 87'
Att. 53
Redbridge
1 - 1 Full time
AFC Sudbury
  • Lee Flynn 13'
Att. 97
Redhill
0 - 0 Full time
Horsham YMCA
Att. 117
Retford United
  • Bobby Johnson 85' (Pen)
1 - 3 Full time
Holwell Sports FC
  • Unknown 2' (OG)
  • Graham Wells 13'
  • Harrison Stannard 24'
Att. 65
Ringmer
0 - 4 Full time
Merstham
Att. 112
Royston Town
2 - 3 Full time
Brightlingsea Regent
Att. 85
Runcorn Town
  • Andrew Potter 33' (Pen)
1 - 1 Full time
Goole AFC
  • Ben Turner 28'
Att. 54
Shawbury United
  • Stuart Ellis 28'
  • Kevin Renshaw 79'
  • Kevin Renshaw 80'
3 - 3 Full time
Tividale
  • Jazz Luckie 32'
  • Richard Huckfield 52'
  • Jazz Luckie 69'
Att. 112
Sittingbourne
0 - 3 Full time
Dorking Wanderers
Att. 104
South Park
2 - 1 Full time
Thamesmead Town
Att. 188
Spalding United
  • Thomas Waumsley 40'
1 - 0 Full time
Heanor Town
Att. 76
St Margaretsbury
0 - 4 Full time
Romford
  • Abayomi Seymour 23'
  • Ryan Imbert 29'
  • Nicholas Reynolds 83'
  • Jack Barry 89'
Att. 71
Stafford Town
  • Jake Turner 77'
1 - 4 Full time
Norton United
  • Glynn Blackhurst 27'
  • Kyle Diskin 45'
  • Jonathan Beaumont 47'
  • Michael Lennon 70'
Att. 32
Stockport Sports
  • Alex Crowe 8'
1 - 5 Full time
Ossett Town
  • Chris Wood 29'
  • Richard Patterson 45'
  • Joe O'Neill 60'
  • Joe O'Neill 79'
  • Chris Wood 90'
Att. 120
Stocksbridge Park Steels
0 - 2 Full time
Bamber Bridge
  • Alistair Waddecar 18'
  • Matthew Kay 29'
Att. 101
Sutton Coldfield Town
  • David Kalonji 44'
  • Daniel O'Callaghan 62'
  • Justin Richards 80' (Pen)
3 - 3 Full time
Brocton
  • Daniel Lomas 38'
  • Paul McMahon 75'
  • Edward Booth 90'
Att. 237
Tadcaster Albion
0 - 2 Full time
Spennymoor Town
  • Anthony Peacock 55'
  • Liam Henderson 67'
15:00
To be confirmed
vs
West Auckland Town
Att. 209
Tooting & Mitcham United
0 - 0 Full time
Three Bridges
Att. 87
W Didsbury & Chorlton
0 - 3 Full time
Brighouse Town
  • Ernest Boafo 28'
  • Thomas Matthews 45'
  • Ryan Hall 79'
Att. 277
Walsall Wood
0 - 3 Full time
Stafford Rangers
  • Daniel Cope 12'
  • Daniel Cope 30'
  • Daniel Cope 65'
Att. 87
Waltham Abbey
6 - 3 Full time
Cockfosters
Att. 80
Walton & Hersham
  • Sacha Mbaye 74' (Sent Off)
  • Tarome Hemmings 89' (Pen)
1 - 2 Full time
Herne Bay
  • Daniel Parkinson 47'
Att. 103
Walton Casuals
1 - 1 Full time
Whitstable Town
Att. 81
Ware
0 - 3 Full time
Felixstowe & Walton United
Att. 114
Warrington Town
  • Scott Metcalfe 40' (Pen)
  • Scott Metcalfe 42'
  • Scott Metcalfe 76' (Pen)
  • Christopher Gahgan 84'
4 - 1 Full time
Barton Town Old Boys
  • Scott Phillips 17' (Pen)
Att. 103
Washington
0 - 7 Full time
Lancaster City
  • Benjamin Hudson 30'
  • Aaron Taylor 33'
  • Aaron Taylor 39'
  • Ryan Winder 43'
  • Lee Dodgson 45'
  • Aaron Taylor 85'
  • Lee Dodgson 90'
Att. 1238
West Auckland Town
  • Dennis Knight 10'
1 - 1 Full time
Darlington 1883
  • Adam Mitchell 49'
Att. 73
Winterton Rangers
0 - 3 Full time
Ossett Albion
  • Dale Kelly 81'
  • David Brown 84'
  • David Brown 90'
Att. 248
Worthing
  • Trevor McCreadie 28'
  • Trevor McCreadie 76'
2 - 0 Full time
Guernsey
Att. 149
Wroxham
4 - 1 Full time
Great Yarmouth Town

Friday 29 August 2014

- Preliminary Round

Att. 115
Mickleover Sports
  • Karl Ashton 58'
  • Karl Ashton 68'
  • Karl Ashton 90'
3 - 1 Full time
Thurnby Nirvana
  • Liam Caravan 76'
Att. 75
Romulus
  • Ashley Thorpe 50'
  • Ashley Jackson 54'
  • Cameron Lee 61'
3 - 1 Full time
Causeway United
  • Matt Gardener 5'

Monday 25 August 2014

Premier Division

Att. 87
Anstey Nomads FC
  • Joe Hartopp 2'
  • Shane Gibbs 5'
  • Shane Gibbs 44'
  • Darren Taylor 82'
4 - 4 Full time
Aylestone Park FC
  • lamar Parkes 7'
  • Jordon Small 51'
  • Keaton Towers 63'
  • lamar Parkes 73'
Att. 83
Arnold Town FC
  • Mitchell Slawson 19'
  • Mitchell Slawson 49'
2 - 0 Full time
Gedling Miners Welfare FC
Att. 70
Ellistown & Ibstock United FC
  • Tom Rowell 27'
  • Tom Rowell 62'
2 - 5 Full time
Bardon Hill FC
  • Josh Eggington 4'
  • Stephen Hart 12'
  • Stephen Hart 15'
  • Stephen Hart 57'
  • Gareth Langford 71'
Att. 78
Graham Street Prims FC
  • Toby Howard 74' (Pen)
1 - 2 Full time
Borrowash Victoria FC
  • Phil Massingham 65'
  • Danny Claridge 85'
Att. 58
Holbrook Sports FC
0 - 2 Full time
South Normanton Athletic FC
  • Anthony Fay 46'
  • Samuel Griffiths 70'
15:00
Holwell Sports FC
  • Luke Plummer 60'
1 - 1 Full time
Barrow Town FC
  • Kieran Foster 72'
15:00
Kimberley Miners Welfare FC
  • Anthony Gregory 10'
  • Mark Smith 13'
  • Josh Stevenson 65'
3 - 1 Full time
Radford FC
  • Jahrad Russell 55'
Att. 44
Radcliffe Olympic FC
  • Ashley Whitt 36'
  • Jake Morris 48'
  • Ashley Whitt 54'
  • Andrew Bee 60'
  • Lee Potts 67'
  • Ashley Whitt 76'
  • Kaz Fawzi 85' (OG)
  • Ashley Whitt 87'
8 - 0 Full time
Greenwood Meadows FC
Att. 106
St Andrews FC
  • Daniel Henfrey 18'
  • Brady Hickey 32'
  • Callum Earls 39'
3 - 5 Full time
Blaby & Whetstone Athletic FC
  • Aaron Preston 6'
  • Stuart Verrall 46'
  • Aaron Preston 54'
  • Stuart Verrall 58'
  • Aaron Preston 75'
15:00
Stapenhill FC
  • Aaron Carvell 34'
  • Steve Dennahy 37'
  • Aaron Carvell 44'
  • Aalexander Rowland 72'
  • Steve Dennahy 81'
5 - 0 Full time
Ashby Ivanhoe FC

Saturday 23 August 2014

Premier Division

15:00
Aylestone Park FC
  • Carlton Beardmore 74'
1 - 3 Full time
Arnold Town FC
  • Luke Smith 25'
  • Richard Royes 40'
  • Danny Hayes 43'
15:00
Bardon Hill FC
  • Sebastion Alexandru 27'
  • Stephen Hart 42'
  • Stephen Hart 48'
  • Richard Hanslow 57'
  • Richard Hanslow 86'
5 - 3 Full time
Anstey Nomads FC
  • Darren Taylor 55'
  • Mark Brown 72'
  • Darren Taylor 80'
15:00
Barrow Town FC
  • Christopher Davis 31'
  • David Coleman 89'
2 - 3 Full time
Kimberley Miners Welfare FC
  • Daniel Pownall 9'
  • Daniel Pownall 39'
  • Mark Smith 85'
15:00
Blaby & Whetstone Athletic FC
0 - 2 Full time
Ellistown & Ibstock United FC
  • Richard Lewis 19'
  • Mandeep Bains 88'
15:00
Borrowash Victoria FC
0 - 4 Full time
Stapenhill FC
  • Asa Sippits 65'
  • Lewis Campbell 75'
  • Karl Wayte 83'
  • Daniel Gilligan 87'
Att. 81
Gedling Miners Welfare FC
  • Ricky Law 43'
  • Luke Adam-Stanley 45'
2 - 1 Full time
Ashby Ivanhoe FC
  • Chris Saunders 85'
15:00
Greenwood Meadows FC
  • Germayne Hunt 26'
  • Benjamin Castell 39'
2 - 5 Full time
Holwell Sports FC
  • Graham Wells 7'
  • Graham Wells 15'
  • Graham Wells 75'
  • Graham Wells 85'
  • Kieran Foster 89'
15:00
Radcliffe Olympic FC
  • Lee Potts 48'
  • Benjamin Elliottt 54'
2 - 5 Full time
Holbrook Sports FC
  • Sam Ridgard 17'
  • Sam Ridgard 51'
  • Niall Mather 55'
  • Nduoma Chilaka 70'
  • Niall Mather 75'
15:00
Radford FC
  • John King 14'
  • John King 55'
2 - 1 Full time
Graham Street Prims FC
  • Toby Howard 78'
Att. 93
South Normanton Athletic FC
  • Anthony Fay 70'
1 - 0 Full time
St Andrews FC

Wednesday 20 August 2014

Premier Division

Att. 47
Holbrook Sports FC
  • Sam Ridgard 12'
  • Sam Ridgard 31'
  • Nial Mather 84'
3 - 2 Full time
Barrow Town FC
  • William Richards 57'
  • Jamie Sharman 78'

- Extra Prilimenary Round Replay

Att. 111
Stapenhill FC
  • Liam MacFadyen 69' (OG)
1 - 3 Full time
Retford United
  • Leigh Hutchinson 18'
  • Liam Wilkins 28'
  • Liam Wilkins 51'
Att. 75
Tipton Town
2 - 1 Full time
St Andrews FC
  • Toby Warner 71'

Tuesday 19 August 2014

- Extra Prilimenary Round Replay

19:45
Harborough Town
  • Dan Pegg 40'
1 - 6 Full time
Blaby & Whetstone Athletic FC
  • Aaron Preston 4'
  • Aaron Preston 5'
  • Lee Brett 7'
  • Ben Williams 70' (OG)
  • Aaron Preston 79'
  • Levi Porter 87'

Saturday 16 August 2014

Premier Division

Att. 101
Ashby Ivanhoe FC
  • Phil Gibson 38'
  • Thomas Nolan 57'
2 - 2 Full time
Bardon Hill FC
  • Josh Eggington 37'
  • Gareth Langford 68'
Att. 50
Aylestone Park FC
0 - 2 Full time
Gedling Miners Welfare FC
  • Ricky Law 38'
  • Jordan Whitehead 50'
Att. 49
Barrow Town FC
  • David Coleman 32'
  • Lloyd Tapper 36'
  • Luke Plummer 40'
3 - 2 Full time
South Normanton Athletic FC
  • Nathan Benger 10'
  • Nathan Benger 61'
Att. 32
Holbrook Sports FC
  • Paul Fisher 26'
  • Isaac Minott 57'
  • Paul Fisher 59'
3 - 2 Full time
Anstey Nomads FC
  • Shane Gibbs 66'
  • Shane Gibbs 86'
Att. 58
Kimberley Miners Welfare FC
  • Mark Smith 10'
  • Elliot King 29'
  • Martin Lench 50'
  • Anthony Gregory 60'
  • Anthony Gregory 82'
  • Liam Honeyman 85'
6 - 0 Full time
Greenwood Meadows FC
Att. 44
Radcliffe Olympic FC
  • Lee Potts 14'
  • Lee Potts 90' (Pen)
2 - 1 Full time
Radford FC
  • Ashley Cheetham 71'

- Extra Preliminary Round

Att. 101
Arnold Town FC
  • Reggie Royes 70'
1 - 4 Full time
Basford United
  • TJ Nightingale 40'
  • TJ Nightingale 69'
  • Ruben Wiggins-Thomas 71'
  • Ruben Wiggins-Thomas 88'
Att. 57
Blaby & Whetstone Athletic FC
2 - 2 Full time
Harborough Town
15:00
Cleethorpes Town
  • Sam Smith 0'
  • Sam Smith 0'
  • Sam Smith 0'
  • Nicolas Travis 0'
4 - 1 Full time
Borrowash Victoria FC
  • Lee Hill 0'
Att. 60
Ellistown & Ibstock United FC
  • Danny Quinn 60'
  • Adam Johnson 73'
2 - 0 Full time
Studley
Att. 46
Holwell Sports FC
  • Kieran Foster 57'
  • Aaron Ridout 59'
  • Graham Wells 68'
3 - 0 Full time
Graham Street Prims FC
Att. 98
Retford United
  • Liam Wilkins 52'
  • Liam Wilkins 69'
2 - 2 Full time
Stapenhill FC
  • Aalexander Rowland 56'
  • Matt Weightman 58'
Att. 58
St Andrews FC
  • Samuel Taylor 7'
  • Callum Earls 25'
2 - 2 Full time
Tipton Town
  • Courtney Pitt 85'
  • Alex Ford 90'

Wednesday 13 August 2014

Premier Division

Att. 25
Greenwood Meadows FC
0 - 3 Full time
Blaby & Whetstone Athletic FC
  • Stuart Verrall 25'
  • Stuart Verrall 70'
  • Jake Limbert 75'
Att. 91
South Normanton Athletic FC
  • Anthony Fay 3'
  • Shane Newton 18'
  • Shane Newton 45'
3 - 1 Full time
Radford FC
  • Matt Hopewell 80'

Tuesday 12 August 2014

Premier Division

Att. 83
Anstey Nomads FC
  • Darren Taylor 29'
  • Nicholas Reeves 45'
  • Nicholas Reeves 49'
  • Shane Gibbs 58'
4 - 2 Full time
Gedling Miners Welfare FC
  • Reece Campbell 15'
  • Reece Campbell 77'
Att. 66
Arnold Town FC
  • Thomas Lees-Collier 45'
1 - 2 Full time
Radcliffe Olympic FC
  • Lee Potts 3'
  • Sam Winch 10'
Att. 87
Borrowash Victoria FC
0 - 2 Full time
Barrow Town FC
  • Ryan Whatley 87'
  • Lloyd Tapper 92'
Att. 36
St Andrews FC
  • Samuel Taylor 11'
  • Samuel Taylor 24'
  • Samuel Taylor 33'
  • Samuel Taylor 45'
  • Ben Stephens 65'
  • Ben Stephens 89'
6 - 2 Full time
Graham Street Prims FC
  • Michael Thorpe 7'
  • Michael Thorpe 22'
Att. 45
Stapenhill FC
  • Jacques Briscoe 61'
1 - 1 Full time
Holbrook Sports FC
  • Jake Dodds 32'

Saturday 9 August 2014

Premier Division

Att. 90
Ashby Ivanhoe FC
  • Name Unknown 60' (OG)
  • Luke Thorogood 90'
2 - 1 Full time
Radford FC
  • Jake Carlisle 38'
Att. 148
Bardon Hill FC
  • Richard Hanslow 65'
1 - 2 Full time
Aylestone Park FC
  • Daniel Gallagher 20'
  • Mason Brown 55'
Att. 50
Barrow Town FC
  • Ryan Whatley 13'
  • Joseph Hanlon 32'
  • Joseph Hanlon 43'
  • David Coleman 45'
  • Jordan Lever 67'
  • Benjamin Law 90'
6 - 3 Full time
Stapenhill FC
  • Matt Weightman 47'
  • Jamie Disney 69'
  • Asa Sippits 76'
Att. 241
Blaby & Whetstone Athletic FC
  • Stuart Verrall 40'
1 - 0 Full time
Arnold Town FC
Att. 55
Gedling Miners Welfare FC
  • Reece Campbell 39'
  • Luke Adam-Stanley 47'
  • Ricky Law 88'
  • Steven Brett 92'
4 - 1 Full time
Borrowash Victoria FC
  • Phil Massingham 10'
Att. 28
Graham Street Prims FC
  • Michael Thorpe 42'
1 - 0 Full time
Greenwood Meadows FC
Att. 60
Holbrook Sports FC
  • Ryan Fitzhugh 86'
1 - 1 Full time
Kimberley Miners Welfare FC
  • Anthony Gregory 6'
Att. 86
Holwell Sports FC
0 - 2 Full time
St Andrews FC
  • Joeseph Latham 75'
  • Daniel Henfrey 85'
Att. 37
Radcliffe Olympic FC
0 - 3 Full time
Ellistown & Ibstock United FC
  • Richard Lewis 42'
  • Tendal Chitiza 45'
  • Patrick Rowell 64'
Att. 85
South Normanton Athletic FC
  • Shane Newton 10'
  • Anthony Fay 24'
  • Shane Newton 27'
  • Andrew Mottershead 28'
  • Shane Newton 55'
5 - 2 Full time
Anstey Nomads FC
  • Darren Taylor 70'
  • Shane Gibbs 84'

Latest news

Jenkins & Jenkins League Cup 2019-20
General Jenkins & Jenkins League Cup 2019-20

Jenkins & Jenkins League Cup 2nd Round Fixtures

Sponsorship
General Sponsorship

Shirebrook Removals

AROUND THE COUNTIES By STAN WILTON
General AROUND THE COUNTIES By STAN WILTON

Saturday 9th November

East Midlands Counties League | www.emc-fl.com newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe