Confirm your age. Are you 18 or over?

Saturday 29 March 2014

Premier Division

Att. 76
Anstey Nomads
  • Sam Saunt 30'
  • Shane Gibbs 39'
2 - 1 Full time
Barrow Town
  • Rob Pitmanm 58'
Att. 67
Arnold Town
  • Stephen Cox 42'
1 - 2 Full time
Borrowash Victoria
  • Martin Smyth 29'
  • Chris King 43'
Att. 75
Aylestone Park
0 - 1 Full time
Ellistown & Ibstock United
  • Cameron Laywood 50'
Att. 43
Bardon Hill
  • Richard Hanslow 45'
  • Richard Hanslow 60'
2 - 3 Full time
Radford
  • Sheriff Babatunde 11'
  • Jahred Russell 17'
  • Duayne Brown 80'
Att. 48
Graham Street Prims
  • Jack Bodill 8'
  • Liam Oliver 13'
  • Jack Bodill 22'
  • Matt Harris 26'
  • Jack Bodill 34'
5 - 1 Full time
Sutton Town AFC
  • Craig Mitchell 65'
Att. 20
Greenwood Meadows
0 - 1 Full time
Blaby & Whetstone Athletic
  • Liam Hebberd 30'
Att. 25
Holbrook Sports
0 - 2 Full time
Holwell Sports
  • Sam Bettinson 5'
  • Scott Mooney 65'
Att. 66
Radcliffe Olympic
  • Tom Kemp 25'
  • Ryan Smith 53'
  • Ryan Smith 63'
3 - 5 Full time
Thurnby Nirvana
  • Ash Day 47'
  • Ash Day 55'
  • Matt Melbourne 75'
  • Matt Melbourne 85'
  • Ash Day 91'
Att. 60
Stapenhill
  • Jamie Disney 19'
1 - 0 Full time
Gedling Miners Welfare

- SemiFinal- First Leg

Att. 1282
West Auckland
0 - 0 Full time
St Andrews

Tuesday 25 March 2014

Premier Division

Att. 136
Gedling Miners Welfare
  • Tony Law 19'
1 - 2 Full time
Arnold Town
  • Chris Hall 65'
  • Danny Gordon 85'
Att. 36
Radcliffe Olympic
  • Tom Kemp 17'
  • Jack Smith 36'
  • Tom Kemp 82'
  • Ryan Smith 88'
4 - 1 Full time
Barrow Town
  • Tyler Sibson 69'
Att. 25
Radford
  • Robert Needham 34'
  • Duayne Brown 69'
2 - 0 Full time
Graham Street Prims
Att. 26
St Andrews
  • Toby Warner 17'
1 - 2 Full time
Holwell Sports
  • Scott Mooney 69'
  • Mark Tinsley 90'
Att. 40
Stapenhill
  • Daniel Chatfield 2'
  • Ben Davies 7'
  • Stephen Hart 87'
3 - 0 Full time
Bardon Hill
Att. 33
Sutton Town AFC
  • Peter Stubley 35'
  • Craig Mitchell 49'
  • Craig Mitchell 61'
  • Lee Naughton 72'
4 - 0 Full time
Holbrook Sports

Saturday 22 March 2014

Premier Division

Att. 34
Aylestone Park
  • Kade Lewis 25'
  • Macaulay Anthony 40'
  • Lee Tyers 50'
3 - 3 Full time
Radcliffe Olympic
  • Ryan Smith 17'
  • Ryan Smith 60'
  • Ryan Smith 70'
Att. 38
Bardon Hill
  • Ashley Garner 7'
  • Richard Hanslow 52'
  • Ashley Garner 58'
3 - 1 Full time
Holbrook Sports
  • Lee Hillier 68'
Att. 34
Barrow Town
0 - 2 Full time
Blaby & Whetstone Athletic
  • Aaron Preston 13'
  • Liam Hebberd 20'
Att. 54
Ellistown & Ibstock United
  • Chris Rudkin 47'
  • Ben Harris 60'
2 - 1 Full time
Arnold Town
  • Danny Hayes 15'
Att. 38
Graham Street Prims
  • James Rushby 5'
  • James Rushby 20'
  • James Rushby 40'
  • James Rushby 44'
  • James Rushby 51'
5 - 1 Full time
Gedling Miners Welfare
  • Tony Law 89' (Pen)
Att. 20
Greenwood Meadows
0 - 5 Full time
St Andrews
  • Brady Hickey 43'
  • Leon Doughty 57'
  • Ben Stephens 72'
  • Ben Stephens 80'
  • Leon Doughty 88'
Att. 49
Holwell Sports
  • Mark Tinsley 86'
  • Scott Mooney 87'
  • Ian Bitmead 90'
3 - 3 Full time
Thurnby Nirvana
  • William Gonga 20'
  • Matt Melbourne 80'
  • Reece Morris 92'
Att. 80
Stapenhill
  • Stephen Hart 43'
  • Stephen Hart 67' (Pen)
2 - 3 Full time
Borrowash Victoria
  • David Hind 59'
  • Martin Smyth 69'
  • David Hind 78'
Att. 57
Sutton Town AFC
  • Craig Mitchell 33'
1 - 2 Full time
Radford
  • John King 65'
  • John King 81'

Wednesday 19 March 2014

Premier Division

Att. 45
Greenwood Meadows
  • Nathan Robinson 30'
  • Ricki Saxby 66'
2 - 1 Full time
Borrowash Victoria
  • Ryan Baker 85'

Tuesday 18 March 2014

Premier Division

Att. 43
Anstey Nomads
0 - 2 Full time
Graham Street Prims
  • James Rushby 28'
  • Ross Coxon 76'
Att. 72
Aylestone Park
  • Justin Peace 35'
1 - 3 Full time
St Andrews
  • Toby Warner 40'
  • Joe Latham 57'
  • Dan Henfrey 80'
Att. 72
Ellistown & Ibstock United
  • Tendal Chitiza 16'
  • Joeul Potter 61'
  • Jack Robinson 81'
  • Tendal Chitiza 89'
4 - 0 Full time
Radford
Att. 43
Radcliffe Olympic
0 - 2 Full time
Gedling Miners Welfare
  • Tony Law 35'
  • Tony Law 60'
Att. 15
Thurnby Nirvana
  • Ashley Day 40'
  • Ashley Day 80' (Pen)
2 - 0 Full time
Bardon Hill

Saturday 15 March 2014

Premier Division

Att. 38
Aylestone Park
  • Marshal Keenan 22'
  • Marshal Keenan 27'
2 - 5 Full time
Arnold Town
  • Danny Hayes 40'
  • Matt Peberday 70'
  • Luke Smith 72'
  • Matt Peberday 80'
  • Danny Hayes 82'
Att. 51
Bardon Hill
  • Richard Hanslow 8'
  • Andrew Fell 68'
  • Andrew Fell 78'
3 - 0 Full time
Radcliffe Olympic
Att. 51
Barrow Town
  • Tyler Sibson 85'
1 - 4 Full time
Graham Street Prims
  • Matt Harris 9'
  • James Rushby 56'
  • Matt Harris 60'
  • Matt Harris 62'
Att. 38
Blaby & Whetstone Athletic
0 - 1 Full time
Ellistown & Ibstock United
  • Joeul Potter 30'
Att. 91
Borrowash Victoria
  • David Hind 54'
  • Joe Mansfield 74'
2 - 2 Full time
Holwell Sports
  • Scott Mooney 36'
  • Kieron Foster 82'
Att. 66
Gedling Miners Welfare
  • Jevon Seaton 25'
  • Tony Law 28'
2 - 1 Full time
Greenwood Meadows
  • Alex Meehan 77'
Att. 44
Holbrook Sports
  • Vaughn Hallsworth 65'
1 - 0 Full time
Stapenhill
Att. 57
Sutton Town AFC
  • Zico Ginion 8'
  • Craig Mitchell 12'
  • Craig Mitchell 58'
3 - 3 Full time
St Andrews
  • Leon Doughty 11'
  • Toby Warner 38'
  • Toby Warner 64'
Att. 23
Thurnby Nirvana
  • Ashley Day 5'
  • Brett Marvin 42'
  • William Gonga 48'
  • Reece Morris 85'
4 - 0 Full time
Anstey Nomads

Wednesday 12 March 2014

Premier Division

Att. 82
Bardon Hill
  • Richard Hanslow 30'
1 - 1 Full time
St Andrews
  • Unknown 59' (OG)
Att. 48
Holbrook Sports
  • Paul Fisher 7'
  • Sam Ridgard 20'
2 - 2 Full time
Greenwood Meadows
  • Matthew Clowes 2'
  • Nathan Scott 75'

Tuesday 11 March 2014

Premier Division

Att. 49
Arnold Town
0 - 0 Full time
Stapenhill
Att. 25
Graham Street Prims
  • Ross Coxon 15'
  • James Rushby 85'
  • James Rushby 90'
3 - 3 Full time
Radford
  • Jahred Russell 43'
  • Duayne Brown 68'
  • Joshua Onions 78'
Att. 43
Radcliffe Olympic
  • Ryan Smith 68'
1 - 2 Full time
Borrowash Victoria
  • David Hind 45'
  • Martin Smyth 87'

Saturday 8 March 2014

Premier Division

Att. 40
Aylestone Park
0 - 5 Full time
Sutton Town AFC
  • Zico Ginion 3'
  • Lee Naughton 20'
  • Craig Mitchell 21'
  • Craig Mitchell 36'
  • Chris Hewitt 90'
Att. 61
Bardon Hill
  • Richard Hanslow 30'
  • Stephen Armson 59'
2 - 1 Full time
Blaby & Whetstone Athletic
  • Aaron Preston 40'
Att. 47
Barrow Town
  • Luke Phillips 20'
  • Scott MacLennan 93'
2 - 4 Full time
Arnold Town
  • Mitchell Slawson 46'
  • Luke Smith 76'
  • Andreas Fatta 79'
  • Andreas Fatta 82'
Att. 55
Borrowash Victoria
  • David Hind 45'
  • Martin Smyth 59'
2 - 1 Full time
Holbrook Sports
  • Vaughn Hallsworth 58'
Att. 93
Gedling Miners Welfare
  • Tony Law 86'
  • Bradley Wells 87'
2 - 2 Full time
Ellistown & Ibstock United
  • Tendal Chitiza 19'
  • Patrick Rowell 61'
Att. 25
Greenwood Meadows
  • Scott Singleton 34'
1 - 2 Full time
Graham Street Prims
  • James Rushby 39' (Pen)
  • James Rushby 40'
Att. 43
Radcliffe Olympic
0 - 2 Full time
Holwell Sports
  • Graham Wells 13'
  • Chris Hibbitt 40'
Att. 75
Stapenhill
0 - 2 Full time
Thurnby Nirvana
  • Sean Doy 20'
  • Matt Melbourne 39'

- Round Six

Att. 1279
St Andrews
  • Declan Towers 58'
1 - 0 Full time
Newcastle Benfield

Tuesday 4 March 2014

Premier Division

Att. 38
St Andrews
  • Keiron Linnett 44'
  • Keiron Linnett 53'
  • Keiron Linnett 68'
  • Keiron Linnett 87'
4 - 2 Full time
Anstey Nomads
  • Shane Gibbs 8'
  • Nathan Baker 90'
Att. 36
Sutton Town AFC
  • Zico Ginion 31'
  • Unknown 90' (OG)
2 - 2 Full time
Holwell Sports
  • Ian Bitmead 31'
  • Scott Mooney 60'
Att. 52
Thurnby Nirvana
  • Matt Melbourne 94'
1 - 1 Full time
Blaby & Whetstone Athletic
  • Tom Hill 75'

- Quarter Final

Att. 82
Graham Street Prims
  • Phil Summerfield 58'
  • Phil Summerfield 62'
  • Lee Fell 83'
3 - 0 Full time
Borrowash Victoria
Att. 43
Radcliffe Olympic
  • Ryan Smith 2'
  • Tommy Kemp 38'
  • Benjamin Elliottt 39'
  • Jack Smith 56'
  • Jack Smith 60'
  • Ryan Smith 89'
  • Ryan Smith 91'
7 - 4 Full time
Stapenhill
  • Jack Coulson 25'
  • Phillip Wheildon 29'
  • Unknown 79' (OG)
  • Paul Furniss 90'

Saturday 1 March 2014

Premier Division

Att. 70
Arnold Town
  • Luke Smith 20'
1 - 2 Full time
St Andrews
  • Dan Henfrey 51'
  • Leon Doughty 89'
Att. 62
Blaby & Whetstone Athletic
  • Aaron Preston 71' (Pen)
1 - 2 Full time
Stapenhill
  • Stephen Hart 28'
  • Stephen Hart 41'
Att. 144
Borrowash Victoria
  • Joe Mansfield 31'
  • Joe Mansfield 37'
2 - 1 Full time
Thurnby Nirvana
  • Reece Morris 1'
Att. 62
Gedling Miners Welfare
  • Tony Law 84'
1 - 0 Full time
Barrow Town
Att. 32
Greenwood Meadows
  • Bassey Okon 43'
  • Bassey Okon 62'
2 - 4 Full time
Bardon Hill
  • Richard Hanslow 1'
  • Richard Hanslow 22'
  • Josh Egginton 46'
  • Richard Hanslow 79' (Pen)
Att. 41
Holbrook Sports
  • Paul Fisher 12'
1 - 4 Full time
Graham Street Prims
  • Lee Fell 23'
  • Lee Fell 30'
  • Sean Fell 37'
  • Matthew Adcock 38'
Att. 62
Holwell Sports
  • Sam Bettinson 6'
1 - 3 Full time
Ellistown & Ibstock United
  • Joel Potter 3'
  • Adam Joynson 15'
  • Adam Joynson 57'
Att. 30
Radford
  • Sheriff Babatunde 30'
1 - 0 Full time
Aylestone Park
Att. 40
Sutton Town AFC
  • Craig Mitchell 5'
  • Richard Guest 34'
  • Craig Mitchell 78'
3 - 2 Full time
Anstey Nomads
  • Danny Blythe 50'
  • Will Robinson 73'

Latest news

Jenkins & Jenkins League Cup 2019-20
General Jenkins & Jenkins League Cup 2019-20

The Draw for the Jenkins & Jenkins League Cup took place at the Leagues Pre Season Meeting last night held at Hucknall Town FC and is as follows

Sponsorship
General Sponsorship

Shirebrook Removals

Around the Counties with Stan Wilton
General Around the Counties with Stan Wilton

FA Vase Weekend 14/09/19

East Midlands Counties League | www.emc-fl.com newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe